Indonezja chce uczyć o pokojowym islamie

| 4 komentarze|
image_pdfimage_print

W odpowiedzi na zatrważającą popularyzację agresywnych doktryn islamskich w indonezyjskim szkolnictwie, rząd wprowadza nowy program kształcenia religijnego.

image001

Od tej pory uczniowie będą mogli w szkole dowiedzieć się o pokojowym i tolerancyjnym obliczu islamu.

Minister ds. religii Lukman Hakim Saifuddin zatwierdził nowe kurikulum, które będzie promować pokojowy islam na wszystkich poziomach kształcenia w Indonezji, począwszy od szkół podstawowych aż do średnich. Uczniowe będą mogli uczyć się o islamie jako religii, która szanuje różnorodność oraz promuje pokój i tolerancję.

Nowe kurikulum jest odpowiedzią rządu na potrzebę uczenia o pokojowych aspektach religii islamskiej. Ta potrzeba jest tym pilniejsza, że do tej pory w instytucjach kształcenia promowano głównie agresywne i radykalne doktryny.

Jak wyjaśnił minister, nauczyciele zostali najpierw odpowiednio przeszkoleni w Wielkiej Brytanii (na Oxfordzie) by stosowali zbliżone do siebie metodologie i materiały. Dyrektor ministerstwa ds. edukacji islamskiej Amin Haedari potwierdził, że ministerstwo wprowadziło już zmiany w kilku szkołach na środkowej i północnej Jawie, oraz na północy Sumatry i Sulawesi.

GB, na podstawie http://www.thejakartapost.com/

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook