Indie: Ostrzeżenie przed zamachami terrorystycznymi

Atak terrorystyczny w Bombaju
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W wielkich miastach indyjskich zaostrzono dzisiaj środki bezpieczeństwa w związku z ostrzeżeniem służb wywiadowczych, że radykalna grupa z bazą w Pakistanie planuje atak terrorystyczny w Indiach w okresie Nowego Roku.

Zwiększono liczbę patroli policyjnych na ulicach wielu miast, m.in. Bombaju, zaatakowanego przez terrorystów przed dwoma laty. Wzmożone środki bezpieczeństwa obowiązują na lotniskach i dworcach kolejowych, a także w popularnych miejscowościach wypoczynkowych w stanie Goa.

Według informacji wywiadu, właśnie te miejsca mogą być celami zamachów, planowanych przez ugrupowanie Laszkar-e-Taiba – ujawnił przedstawiciel MSW, zastrzegając sobie anonimowość.

Atak terrorystyczny w Bombaju
Atak terrorystyczny w Bombaju

Indie bardzo poważnie traktują wszystkie ostrzeżenia przed zamachami od czasu krwawego ataku terrorystycznego w Bombaju w listopadzie 2008 roku, kiedy zginęło 166 ludzi. O tamten atak podejrzane jest właśnie ugrupowanie Laszkar-e-Taiba.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze