Imigrant zabił, ale nie można go deportować

Wielokrotnie skazany przestępca, imigrant z Libanu, wypuszczony z aresztu popełnił morderstwo podczas włamania.

Przestępca powinien spędzić w  więzieniu jeszcze 500 dni, jednak z powodu apelacji od jego wyroków, mężczyzna o statusie „tolerowany” został zwolniony wcześniej.  Jak informuje „Bild”, Omar A., wielokrotnie skazany za kradzież, rozboje z bronią i przestępstwa związane z narkotykami, używając rusztowania włamał się do Detleva L, a kiedy 54-latek chciał się z nim rozmówić, napastnik wielokrotnie dźgnął go nożem. Ofiara zmarła w szpitalu następnego dnia, a zabójcy udało się uciec i złapano go dopiero po czterech dniach po popełnieniu innego przestępstwa.

„Prowadzimy śledztwo w sprawie morderstwa i rabunku, a oskarżony powinien stanąć przed sądem” – powiedział rzecznik prokuratury. Do tej pory wydalenie sprawcy do jego kraju ojczystego, Libanu, nie powiodło się, ponieważ Liban nie przyjmuje swoich obywateli, którzy popełnili jakieś przestępstwa jako imigranci.(nos)

Źródło: https://www.focus.de/politik/deutschland/bericht-mehrfach-verurteilter-straftaeter-kommt-vorzeitig-aus-haft-und-begeht-mord-nach-einbruch_id_9732483.html

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign