Imigrant próbował zabić policjanta

Ośrodek w Sandholmlejren
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

25-letni Palestyńczyk został we wtorek aresztowany za próbę zabójstwa policjanta w ośrodku dla azylantów w Danii.

Ośrodek w Sandholmlejren
Ośrodek w Sandholmlejren

Mężczyzna miał być wydalony z Danii. Według świadków podczas ataku krzyczał „Allahu Akbar”.

Uzbrojeni w broń automatyczną policjanci w asyście helikopterów przez wiele godzin prowadzili pościg za bandytą, który w nocy z poniedziałku na wtorek zaatakował nożem policjanta raniąc go wielokrotnie w brzuch i w szyję. Według policji sprawców może być więcej.

Próba zabójstwa miała miejsce w ośrodku Sandholmlejren na północ od Kopenhagi, gdzie mieszkają setki nowoprzybyłych azylantów, a także osoby czekające na wydalenie z Danii. Ośrodek jest największym ośrodkiem dla uchodźców w kraju i jest prowadzony przez Czerwony Krzyż.

Stan policjanta poprawił się już na tyle, że mógł złożyć zeznania, ale przed wielogodzinną operacją w kopenhaskim Rigshospitalet był określany jako krytyczny.

Cały obszar wokół ośrodka został ogrodzony, a trasy lokalnych autobusów zmienione. Osoby mieszkające w pobliżu ośrodka są wystraszone, wiele nie miało odwagi opuścić domu. Jeden z sąsiadów mówi: „Powiem wprost – ludzie się boją. Jesteśmy cały czas w stanie najwyższej czujności. Tylko czekaliśmy, że coś takiego się tu wydarzy. Pierwszy raz widziałem taki pościg. To straszne, co się stało z tym policjantem. Ale najbardziej boję się o siebie i swoją rodzinę”.

Zamachowiec został ujęty w ciągu dnia. Według wstępnej hipotezy policji czerpał inspirację z IS i chciał dokonać zamachu terrorystycznego w Danii. „Znaleźliśmy różne ślady świadczące o tym, że zatrzymany Palestyńczyk mógł być zradykalizowany i że sympatyzował z Państwem Islamskim”, powiedzial przedstawiciel policji.

Rol na podst. https://www.frieord.no/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze