Imigranci w Danii dostaną mniejsze zasiłki

1
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Nowy centrowo-prawicowy rząd duński, wspierany w parlamencie przez antyimigrancką Dansk Folkeparti wprowadza przepisy, które mają obniżyć atrakcyjność Danii dla imigrantów.

1
Według nowych przepisów, które obowiązywać będą od września, prawie dwukrotnie obniżone zostaną zasiłki. Nowy zasiłek, zwany integracyjnym, wynosić będzie 800 euro miesięcznie dla osoby samotnej, zamiast poprzedniego zasiłku dla bezrobotnych w wysokości 1450 euro. Dla czteroosobowej rodziny z dwojgiem dzieci zasiłek zmniejszono z 3870 do 2230 euro. Dla osób, które zdadzą test z duńskiego na poziomie średniozaawansowanym przewidziano dodatek 200 euro.

Przeliczając to na złotówki może się wydawać, że to bardzo dużo pieniędzy, ale trzeba pamiętać, że koszty utrzymania w Danii są niemal dwa razy większe niż w Polsce. O ile dawne zasiłki były bardzo hojne, to nowe pozwalają na przeżycie, ale na znacznie skromniejszym poziomie.

Rząd duński, oświadczyła minister ds imigracji Inger Støjberg, rozważy dalsze posunięcia, jeśli w 2015 nie uda się ograniczyć napływu imigrantów. W 2014 do Danii przybyło ich 14 800, dwukrotnie więcej niż w roku poprzednim (7550 imigrantów). Z tych 14 800 osób tylko 6100 przyznano status uchodźców. Koszty mieszkaniowe imigrantów i uchodźców w ubiegłym roku wynosiły 1,2 mld euro.

Imigranci w pierwszym i drugim pokoleniu stanowią już 12% duńskiego społeczeństwa.

gl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook