Imigranci mają być sprawą wszystkich unijnych krajów

Imigranci przepływający Morze Śródziemne
| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Bruksela chce podzielić imigrantów między na wszystkie 27 państw UE. Ma to odciążyć kraje pogranicza Unii Europejskiej. Pracę nad kontrowersyjnymi przepisami prawa imigracyjnego trwają. Możliwe, że relokacja stanie się dopuszczalną praktyką na terenie Wspólnoty.

Imigranci przepływający Morze ŚródziemneNowe propozycje dotyczące przemieszczania poszukujących azylu imigrantów do wszystkich unijnych krajów oraz systemu obliczania ilości uchodźców jaki każdy kraj powinien przyjąć, zostaną przedstawione we wrześniu. Tak informuje szwedzki minister ds. imigracji Tobias Billstroem, jednak zaraz dodaje, że zastosowanie tych procedur przez kraj będzie dobrowolne.

Główne kraje zalewane przez imigrantów, które oczekują od Unii Europejskiej pomocy to Włochy, Malta, Grecja i Hiszpania. Włoski minister spraw zagranicznych i były komisarz unijny do spraw imigracji Franco Frattini niecierpliwi się – UE wydała wiele oświadczeń, lecz nie powiedziała jeszcze, co powinno się stać, kiedy grupa imigrantów dociera do granic Europy.

Zdaniem Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, ponad 67 tysięcy osób próbowało nielegalnie dostać się przez Morze Śródziemne do Europy w ubiegłym roku. Część z nich z ginęła.

Do roku 2012 Komisja Europejska powinna przedstawić propozycję dotyczącą wspólnej procedury azylowej dla wszystkich krajów członkowskich.

JW na podst. EU Observer

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook