Imigranci gwałcili w centrum Sztokholmu

image001
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

image001Södermalm

Nastolatkowie z północnej Afryki, którzy mieszkali w Sztokholmie, zostali uznani winnymi zbiorowego gwałtu na 23-letniej kobiecie na wyspie Södermalm.

Atak miał miejsce pod koniec lata. W Sądzie Rejonowym w Sztokholmie powiedziano, że kiedy kobieta siedziała i płakała, dwóch nastoletnich chłopców podeszło do niej;  zaproponowali piwo i próbowali ją pocieszać. Kobieta odmówiła alkoholu, ale na koniec udała się z nastolatkami na pobliski punkt widokowy na miasto. Początkowo atmosfera była spokojna i nawet zadzwoniła do znajomego. Ale wtedy jeden z mężczyzn chwycił ją za kark, rozerwał ubranie i ją zgwałcił.

Kobieta powiedziała, że później pojawiło się kilku innych chłopaków i że została zgwałcona kolejne pięć razy, przez co najmniej czterech różnych ludzi. Udało jej się uciec około 3 nad ranem i wsiąść w okolicy do nocnego autobusu.

Sąd skazał dwóch młodocianych w wieku 15 i 18 lat, pierwszego na sześć miesięcy w zakładzie karnym dla nieletnich, drugiego na dziewięć miesięcy. Trzeci, który został wcześniej aresztowany, w ogóle nie stanął przed sądem. Wszyscy nastolatkowi są z Afryki Północnej i mieszkali w obozie namiotowym w Sztokholmie.

Po wyroku, kobieta powiedziała „Aftonbladet”, że myśli, że to „chore”, że młodzi ludzie otrzymali tak krótkie wyroki, ale powiedziała, że jest „zadowolona, że zostali skazani”. Choć jej fizyczne rany zagoiły się, „psychicznie czuję się cholernie źle”, powiedziała.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Södermalm jest jedną z największych wysp Sztokholmu, położoną na południe od Starego Miasta. Wcześniej były to tereny przemysłowe okryte złą sławą z powodu przemocy. Przekształciły się one w ostatnich latach w modną dzielnicę, popularną zarówno wśród mieszkańców jak i turystów.

Xsara na podstawie:  http://www.thelocal.se/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook