Imam bardzo umiarkowany, ale…

Po ostatnich atakach terrorystycznych australijski imam proponuje monitorowanie kazań w meczetach, aby zapobiegać radykalizacji.

26-letni Kamran Tahir z Perth stwierdził, że był zadowolony z faktu zainstalowania kamer w jego meczecie i zadał retoryczne pytanie, czemu inni mieliby mieć coś przeciwko. „Jeśli jakiś meczet czy ktoś inny nie chce, aby nasze meczety były monitorowane, powinniśmy zapytać – a czemuż to? Jeśli władze widzą taką potrzebę – Boże broń nas od tego – to jesteśmy na to otwarci”.

Tahir, najmłodszy imam w kraju, przeniósł się z Sydney do Perth gdzie aktualnie jest zajęty przebudową dawnego lodowiska w meczet. Potępił także ostatnie zamachy w Londynie oraz w Melbourne, gdzie urodzony w Somalii Yacqub Khayre zabił mężczyznę, zranił trzech policjantów oraz przetrzymywał kobietę, jako zakładniczkę w międzyczasie dzwoniąc do redakcji Channel Seven i krzycząc: „To dla ISIS, to dla Al-Kaidy”!

Tahir stwierdził: „Uważam to za swój obowiązek, żeby wystąpić i potępić te ataki jako niezgodne z naukami islamu, co niniejszym robimy w imię jedności, miłości i harmonii”.

Później wraz z innymi członkami swojej wspólnoty muzułmańskiej spotkał się mieszkańcami Perth w centrum miasta, aby „przedyskutować błędne wyobrażenia na temat islamu”. Po tym spotkaniu zamieścił wpis na Facebook’u: „Nie mogę znaleźć słów podzięki dla Boga za całą miłość i wsparcie, jakiego doświadczyłem podczas tego spotkania. Był tam jeden mąciwoda, ale prawdziwi i kochający Australijczycy stanęli za nami murem, powstrzymali go, czym okazali prawdziwą miłość i jedność”.

Po zamachu w Manchesterze imam Tahir stał wraz z innymi muzułmanami w centrum Perth w koszulkach z napisem „Jestem muzułmaninem, zapytaj mnie, o co chcesz”. Akcja miała na celu złagodzenie strachu przed islamem. Publikował także zdjęcia, na których widać jego i innych muzułmanów stojących na ulicy z tablicą z napisem: „Jestem muzułmaninem. Potępiam terroryzm”.

* * *

Od redakcji:

„Daily Mail” wspomniał wprawdzie mimochodem, że imam Tahir jest członkiem muzułmańskiego ruchu Ahmadijja, natomiast dziennikarz zapomniał dodać, że sekta ta uważana jest przez wszystkich innych muzułmanów za heretycką. Członkowie Ahmadijji są często prześladowani i nie mają nawet prawa wstępu do Mekki.

Severus Snape na podstawie http://www.dailymail.co.uk/

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign