Humanitarnie wspierał terroryzm

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd USA uznał szefa organizacji humanitarnej, pomagającej więźniom – islamistom, za sponsora Al-Kaidy.

Abdul Rahman Omeir al-Naimi, katarski profesor historii, założył organizację al-Karama – po arabsku „godność”. Al-Karama, mająca siedzibę w Szwajcarii, współpracowała z wieloma światowymi organizacjami praw czlowieka, między innymi z Human Rights Watch (HRW).

W ubiegłym tygodniu Departament Skarbu ujawnił, że Al-Naimi przez jedenaście lat nadzorował transfer pieniędzy do Al-Kaidy i powiązanych z nią organizacji w Iraku, Somalii, Jemenie i Syrii. Ostatnio zlecił transfer 600 tysięcy USD dla Al-Kaidy przez reprezentanta grupy w Syrii.

W ramach działalności w Al-Karama, Al-Naimi doprowadził do uwolnienia Hassana Al-Diqqiego, przywódcy zakazanej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich partii. W 2010 grupa chwaliła się, że wywarła na ONZ presję, by ta skrytykowała uwięzienie Al-Diqqiego. Tymczasem były więzień pojawił się na wideo z maja w obozie szkolącym terrorystów do walki w Syrii.

Organizacja Al-Naimiego wspólnie z HRW publikowała raporty w sprawach więźniów politycznych na Bliskim Wschodzie. Dane, które dostarczała Al-Karama, były także podstawą dla Center for Constitutional Rights do składania przez Senatem zeznań krytycznych wobec używania przez Amerykanów dronów w Jemenie.

Al-NaimiW wyniku zarzutów Al-Naimi zrezygnował z funkcji szefa organizacji i zapowiedział, że zmierzy się z amerykańskimi oskarżeniami. Jego zdaniem te zarzuty są czysto polityczną zagrywką. Jednak już w 2007 roku, w opublikowanej przez WikiLeaks korespondencji rządu USA, opisywano go jako radykała, przeciwnika zajmowaniau przez kobiety stanowisk publicznych.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Sprawę skomentował Thor Halvorssen, przewodniczący Fundacji Praw Człowieka: „Środowisko NGO jest skolonializowane przez wiele osób używających praw człowieka jako środka do celu, a nie celu samego w sobie. Zazwyczaj używa sie ich do zamaskowania gry politycznej, jednakże posługiwanie się [prawami człowieka] jako platformą do neutralizowania prawnych działań rządów w walce z terroryzmem jest przerażające”.

JW na podst. http://www.thedailybeast.com/articles/2013/12/20/terrorists-for-human-rights.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook