HRW: rażące naruszenia praw człowieka w systemie karnym Strefy Gazy

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Human Rights Watch (HRW) ruch Hamas, rządzący w Strefie Gazy, m.in. o torturowanie więźniów, wytaczanie nieuczciwych procesów i nieuzasadnione zatrzymania. Potępiła też stosowanie kary śmierci na tym obszarze.

Autorzy raportu zwracają uwagę, że siły bezpieczeństwa radykalnego ruchu religijnego Hamas dopuszczają się nieuzasadnionych aresztowań, nie informują rodzin o miejscu zatrzymania i poddają aresztowanych torturom.

Ponadto sprawy cywilów są często rozpatrywane przez sądy wojskowe, a oskarżeni nie zawsze mają dostęp do prawnika.

Po pięciu latach rządów radykalnego ugrupowania religijnego Hamas w Strefie Gazy system prawa karnego na tym obszarze jest niesprawiedliwy, prawa aresztowanych często nie są przestrzegane, a siły bezpieczeństwa nadużywają władzy i pozostają bezkarne – powiedział Joe Stork, wicedyrektor departamentu bliskowschodniego w HRW.

– Hamas powinien położyć kres tego typu nadużyciom. Narody Egiptu, Syrii i innych państw regionu ryzykowały życie, by obalić takie praktyki – dodał.

więcej na wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze