Hradec Králové nie chce ośrodka muzułmańskiego

Meczet w Czechach
| 17 komentarzy|
image_pdfimage_print

Część mieszkańców Hradec Králové, stolicy regionu wschodnioczeskiego, odrzuciła plany budowy muzułmańskiego centrum kultury, w których tworzeniu uczestniczył również Munib Hasan, przewodniczący Centrum Muzułmańskich Społeczności Republiki Czeskiej.

Valentin Kusak, przewodniczący stowarzyszenia AntiMesita (AntyMeczet), powiedział na spotkaniu, w którym uczestniczyło około 100 osób, że budowa meczetu rozpoczęłaby islamizację liczącego ponad 100 tysięcy mieszkańców miasta. „Islam to nie religia, to polityka i to czyni z niego wielkie zagrożenie… Musi być zwalczany politycznymi środkami” – powiedział Kusak.

Hasan oznajmił, że nie wybrano jeszcze lokalizacji dla centrum. „Chcemy, ogólnie mówiąc, żeby zagraniczni studenci mieli miejsce dla modlitwy. Są różne propozycje, różne wizje; pracujemy nad tym” – powiedział dziennikarzom.

Meczet w Czechach
Meczet w Czechach

„Jestem przeciwna budowie meczetu w Hradcu, ponieważ jestem inżynierem budowlanym i uważam, że nie ma tutaj miejsca dla takiego obiektu. Meczety są pięknymi budowlami, lecz ich miejsce jest na wschodzie” – powiedziała Hana Orgonikova (Socjaldemokraci, CSSD), członkini Izby Deputowanych oraz rady miasta. „Obawiam się możliwych problemów w czasach, kiedy świat staje się bardziej radykalny” – dodała Orgonikova.

„Islam jest pod wpływem radykalnych fanatyków” – powiedział burmistrz miasta, Vladimir Drener (Chadecja, KDU-CSL). „Na czeskiej ziemi nie mamy żadnych doświadczeń z islamem, ale musimy szukać ich tam, gdzie islam już jest.” Burmistrz powołał się na przykład Niemiec, gdzie istnieją  społeczności muzułmańskie, w których niemieckie prawo nie funkcjonuje.

Pierwszy meczet w Czechach zbudowano w Brnie, drugim co do wielkości mieście kraju.(p)

Tłum. Mucha

http://praguemonitor.com/2011/02/22/hradec-kr%C3%A1lov%C3%A9s-inhabitants-reject-construction-muslim-centre

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze