Houellebecq już nie popiera sprawy palestyńskiej

French writer Michel Houellebecq, poses for the photographer after the opening of the site named after him, the 'Rincon del Lector Michel Houellebecq' (Readers corner Michel Houellebecq), a large scale reproduction of Molina del Segura meteorite, in Murcia, southeastern Spain, 28 April 2014./EFE_efe.01/Credit:MARCIAL GUILLEN/EFE/SIPA/1404281752
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Słynny francuski pisarz Michel Houellebecq stanął w obronie Izraela w wywiadzie, którego udzielił popularnemu magazynowi Le Point”.

– Izrael jest bardziej moralny od Palestyńczyków. Najpierw byłem neutralny, ale palestyńskie zamachy samobójcze mnie zaszokowały. W przeciwieństwie do Izraelczyków, którzy atakują wcześniej ustalone cele, Palestyńczycy atakują na ślepo i to jest dużo mniej moralne. Jednak cel nie uświęca środków i dlatego sprawa palestyńska straciła w moich oczach swoją prawomocność – powiedział Houellebecq.

Pisarz oskarżył francuską lewicę o to, że zamieniła Izrael w swojego wroga i podburza francuskich muzułmanów przeciwko żydowskiemu państwu. „Intelektualiści, dziennikarze i politycy radykalnej lewicy” są zdaniem Houellebecqa odpowiedzialni za napięcia między francuskimi Żydami a tamtejszymi muzułmanami.

Cel nie uświęca środków i dlatego sprawa palestyńska straciła w moich oczach swoją prawomocność

– Co mają ze sobą wspólnego francuscy muzułmanie i Palestyńczycy? Dlaczego muzułmanie we Francji nie podnoszą larum na temat tego, co się dzieje z ich braćmi w Afryce i Azji, a przejmują się jedynie braćmi palestyńskimi? To jest wina antyizraelskości radykalnej lewicy i jej związków z islamem – powiedział Houellebecq.

Dodał też, że jego książki są popularne w Izraelu z tych samych powodów, z jakich są popularne w Niemczech. Jego zdaniem Izraelczycy kochają dyskusje filozoficzne, których we francuskiej literaturze nie ma zbyt wiele.

Całość: http://www.lepoint.fr/

Źródło: http://izrael.org.il/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook