Homoseksualiści „mogą zostać spaleni żywcem”…

Strona Facebooka przedstawiająca Szkołę Barelvi islamu sunnickiego
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

W grudniu 2013 r. Sąd Najwyższy Indii anulował decyzję sądu niższej instancji, by zalegalizować stosunki homoseksualne, utrzymując tym samym w mocy pochodzący sprzed 153 lat paragraf 377 Kodeksu Karnego Indii, który karze pary gejowskie 10-letnim więzieniem.

Wyrok został wydany w wyniku petycji podpisanej przez wiele grup religijnych islamskich i hinduskich. Sąd Najwyższy wskazał, że w celu usunięcia paragrafu 377 rząd Indii musi uchwalić nowe prawo.

20 grudnia media w Indiach informowały, że duchowny islamski ze szkoły Barelvi islamu sunnickiego z Bareilly w północnych Indiach, wydał fatwę (werdykt religijny) przeciwko wspólnemu mieszkaniu tak homoseksualistów, jak heteroseksualistów, nazywając takie stosunki antyislamskimi i nakazując karę dla par gejowskich w postaci ukamienowania lub spalenia.

Fatwę wydał Mohammad Afzaal Rizwi, mufti (uczony kwalifikowany do wydawania fatw) z islamskiej szkoły Darul Uloom Ifta w Bareilly. Werdykt był odpowiedzią na pytanie muzułmanina, który prosił o wyjaśnienie w tej sprawie.

Oto fragmenty fatwy, przytoczone przez „Times of India”:

„Mufti cytował dwa hadisy (nauczanie Proroka Mahometa) z Koranu jako przesłankę fatwy. Według hadisu Dur-re-Muchtar taki akt może spowodować surową karę, powiedział. ‘Osoba może zostać spalona żywcem, zepchnięta z wysokiego muru albo publicznie uderzana kamieniami, jeśli oddaje się jednemu z tych dwóch zachowań’ – stwierdza werdykt.

Drugim hadisem jest opowieść, która wyjaśnia, dlaczego islam jest przeciwko homoseksualizmowi. Opowieść dotyczy plemienia Kaum-e-Looth, które istniało w epoce przedislamskiej. Mówi się, że plemię zginęło, ponieważ oddawało się homoseksualizmowi.

Jeśli chodzi o wspólne mieszkanie, fatwa mówi, że para mieszkająca razem lub mająca stosunki seksualne bez udzielonego ślubu, jest zakazana zgodnie z islamem. Kobieta w związku, który wspólnie mieszka, nie może domagać się praw żony.

Strona Facebooka przedstawiająca Szkołę Barelvi islamu sunnickiego
Strona Facebooka przedstawiająca Szkołę Barelvi islamu sunnickiego

Wielu duchownych poparło tę fatwę. Maulana Tasleem Raza Khan z [grupy religijnej] Ruch Ahle Sunnat powiedział, że te dwa związki nie mają prawnej ważności w islamie. Powiedział, że żadna religia nie pozwoliłaby na to i doradził muzułmanom bojkotowanie prawa, które promuje takie zachowanie.

Duchowny szyicki Maulana Jadoob Abbas powiedział, że ‘zarówno związek mieszkających wspólnie, jak homoseksualizm, są przeciwko naturze. Przeciwstawianie się naturze zapowiada nieszczęście’ – powiedział. Maulana Chalid Raszeed Firangi Mahli z Eidgah Lucknow okreslił, że jest to ‚przeciwko tradycji indyjskiej'”.

Tłumaczenie Małgorzata Koraszewska

Źródło: http://www2.memri.org/bin/polish/articles.cgi?Page=archives&Area=sd&ID=SP560814

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze