Hollywood przeciwko szariatowi

Jay Leno podczas protestu 2
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Hollywoodzka śmietanka i konserwatywna część Amerykanów połączyły siły w proteście przeciwko wprowadzeniu przez rząd Brunei kodeksu karnego opartego na szariacie. Pierwszym celem ich wspólnego bojkotu jest słynny Beverly Hills Hotel.

Brunei jest krajem głównie muzułmańskim, z niewielkim odsetkiem wyznawców chrześcijaństwa i buddyzmu.

Niedługo w tym kraju wprowadzone zostaną szariackie kary grzywien lub więzienia, zarówno dla obywateli jak i odwiedzających kraj gości, za takie „przestępstwa” jak: zaniedbanie uczestnictwa w piątkowych modłach, nieprzyzwoite lub zakłócające porządek zachowanie czy nieślubna ciąża.

Zmiany prawa będą też dotyczyć takich przestępstw jak kradzieże i napady, i wyznaczone zostaną za nie bardziej drakońskie kary, jak chłosta czy amputacja ramion lub nóg. Władca Brunei, sułtan Hassanal Bolkiah, oznajmił, że w przyszłości wprowadzona również zostanie kara śmierci poprzez publiczne ukamienowanie za akty homoseksualne oraz za cudzołóstwo.

Jay Leno podczas protestu 2
Jay Leno podczas protestu

Podczas gdy politycy w radzie miasta Beverly Hills oraz burmistrz Lili Bosse starają się o przyjęcie uchwały potępiającej prawo szariatu w Brunei, elita Hollywood podjęła już konkretne działania. Przykładem jest komik Jay Leno, który wspiera bojkot Beverly Hills Hotel oraz w innych eleganckich hoteli będących brunejską właśnością. Podczas protestu przed hotelem znany komik wygłosił porywające przemówienie na temat praw człowieka. „Co to ma być, Berlin w 1933? Niewiele się to różni od tego, co się stało podczas Holocaustu! Ludzie, mamy rok 2014. A zło kwitnie, gdy dobrzy ludzie nic nie robią” – mówił Leno.

Efekty bojkotu już są widoczne – wiele organizacji z branży showbiznesu wycofało zaplanowane tam wcześniej uroczystości.

Anonimka, na podst. http://www.examiner.com/article/hollywood-crowd-boycotts-famous-beverly-hills-hotel-over-sharia-law

http://www.rawstory.com/rs/2014/05/05/what-is-this-berlin-1933-jay-leno-joins-boycott-against-sultan-of-bruneis-hotel-chain/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook