Holandia nie wpuści imama, który popiera śluby dzieci

| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Holandia zablokuje wizytę kontrowersyjnego imama z Maroka. Duchowny twierdzeniem, że śluby z dziećmi są dozwolone, zyskał sobie przydomek „islamskiego pedofila”

Mohamed al Maghraoui zamierzał wziąć udział w islamskiej konferencji, która w tym tygodniu odbędzie się w haskim meczecie As Sunnah. – Jeśli wystąpi tam ze swoją przemową, meczet natychmiast powinien zostać zamknięty – powiedział znany krytyk islamu Geert Wilders, który stoi na czele antyimigracyjnej Partii na rzecz Wolności.

Oburzenia wizytą muzułmańskiego duchownego nie kryła też zdecydowana większość parlamentarzystów. Emocje wyciszył nieco szef holenderskiej dyplomacji Uri Rosenthal. Oświadczył, że Maghraoui nie wystąpił jeszcze z wnioskiem o przyznanie mu wizy i nie zdąży już tego uczynić. – Są powody, dla których nie powinien do nas przyjeżdżać. Poza tym, biorąc pod uwagę czas potrzebny na rozpatrzenie wniosku wizowego i konsultacje z państwami strefy Schengen, i tak jest już za późno – podkreślił Rosenthal w liście przesłanym parlamentarzystom.

O marokańskim duchownym stało się głośno w 2008 r. To wówczas opublikował fatwę – religijną opinię, w której stwierdził, że już dziewięcioletnie dziewczynki mogą być wydawane za mąż. Przypomniał, że sam prorok Mahomet skonsumował związek z żoną Aiszą, gdy była właśnie w tym wieku. Wywołał tym oburzenie za granicą, a także rodzimych duchownych.

Więcej na: rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze