Holandia: narasta lawina uchodźców

Imigrantki z Somalii na chodniku przed biurem imigracyjnym
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Liczba uchodźców przybywających do Holandii wzrosła z 1000 na miesiąc w lutym i marcu do około 1000 na tydzień obecnie, poinformował Fred Teeven z ministerstwa sprawiedliwości.

Teeven nazwał tę sytuację „alarmującą’. „Wydaje się, że to zorganizowany przemyt ludzi. Widać to po ubraniach oraz po tym, że historie jakie oni opowiadają są podobne. Wygląda również na to, że wszyscy mają ze sobą taką samą ilość pieniędzy”, powiedział.

Uchodźcy, głównie z Syrii i Erytrei, przyjeżdżają do Holandii pociągiem z południowej Europy.

Z kolei członek parlamentu Gerard Shouw z partii D66 twierdzi, ze wzrost liczby uchodźców to problem europejski i należy się nim zająć na poziomie Europy. Inni członkowie parlamentu wzywali do poprawy kontroli zewnętrznych granic Europy i większej ilości wyrywkowych kontroli na granicy holenderskiej z Belgią i Niemcami. W chwili obecnej wyrywkowe kontrole, według zasad UE, podlegają ścisłym ograniczeniom.

Jednocześnie główna organizacja zajmująca się uchodźcami, COA, mocno się stara, żeby sprostać ich napływowi i zorganizować wystarczającą liczbę kwater. Niektóre ośrodki dla uchodźców, zamknięte kiedy ich liczba spadła, otwierają się na nowo. W niektórych ośrodkach, miejsca przeznaczone na rekreację zmieniane są w tymczasowe dormitoria.

ND, na podst. http://www.dutchnews.nl/news/archives/2014/05/surge_in_refugees_1000_a_week.php

Imigrantki z Somalii na chodniku przed biurem imigracyjnym
Imigrantki z Somalii na chodniku przed biurem imigracyjnym

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook