Holandia: Fundamentaliści łatwo otrzymują dotacje

holland_money
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Zgodnie z najnowszym, wydawanym co roku, raportem holenderskiej służby wywiadowczej (AIVD), ośrodki salafitów mają rozwiniętą sieć młodych podróżujących kaznodziei, którzy dają otwarte wykłady i otwierają małe ośrodki w całej Holandii.holland_money

Wiedzą w jaki sposób profesjonalnie ubiegać się o dotacje od władz lokalnych oraz państwowych, mówiąc, że pomagają młodzieży w odrabianiu lekcji, organizują wydarzenia sportowe i kulturalne lub udzielają pomocy socjalnej.

Podczas debaty parlamentarnej nad raportem, w której wziął udział holenderski minister spraw wewnętrznych Hirsch Ballin, parlamentarna większość – składająca się z partii CDA (chrześcijańscy demokraci), VVD (liberałowie) i PVV (Partia Wolności) – zażądała podjęcia działań w sprawie nadmiernej łatwości, z jaką muzułmańscy fundamentalisci otrzymują środki od samorządów.

Cörüz, członek parlamentu z ramienia partii CDA, powiedział, że organizacja salafitów osiągnęła sukces w wywieraniu wpływu na młodych muzułmanów i – pod przykrywką udzielania pomocy w odrabianiu zadań domowych – udało jej się zarazić młodzież radykalnymi ideami. Kluby te powinny zostać zamknięte, subsydia cofnięte a tam, gdzie jest to konieczne powinno wkroczyć AIVD.

CDA jest oburzona tym, że cały czas przyznaje się tej organizacji dotacje i żąda podjęcia działań przeciwko ich działalności. Partie VVD i PVV poparły ten wniosek.

W zeszłym roku, ministerstwo opublikowało broszurę radzącą samorządom, jak powstrzymać nadużycia. Prawicowa większość parlamentarna uważa ten krok za niewystarczający. Brinkman, członek partii PVV, jest zdnia, iż powinien istnieć spis władz miejskich, które nie wywiązują się we właściwy sposób z powierzonych zadań i należy zmusić te samorządy do podjęcia stanowczych działań. Uważa on także, że AVID powinno udzielać większego wsparcia.(ziu)

Tłum. BL
Źródło: De Telegraaf (Holandia)

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook