Hiszpański kardynał przestrzega przed „koniem trojańskim”

Abp Cañizares
ROM3. Roma, 26/03/06.- El cardenal Antonio Cañizares, en la iglesia Mater Ecclesiae en el Seminario de los Legionarios de Cristo, en Roma, después de oficiar su primera misa tras recibir ayer el anillo cardenalicio de manos del Papa Benedicto XVI. EFE/Antonello Nusca
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Arcybiskup Walencji, kardynał Antonio Cañizares skrytykował pomysł przyjmowania uchodźców z Syrii z otwartymi ramionami. 

Abp Cañizares
Abp Cañizares

„Co się dzieje w Europie ?” – pytał kardynał. – „Ta inwazja emigrantów… czy można im w pełni ufać? Dokąd to zaprowadzi Hiszpanię za klika lat?”. Cañizares wypowiedział te słowa na forum o Europie i Morzu Śródziemnym, zorganizowanym przez New Economic Forum.  Zaprzeczył też poglądowi, że uchodźcy przybywają do Hiszpanii „bo są prześladowani”, ponieważ  „wielu nie jest”. Wezwał do „przejrzystości” i przekonania się „kto za tym wszystkim stoi”.

„Musimy trzeźwo myśleć i nie pozwolić przybyć każdemu, ponieważ dziś może to być ktoś, kto zachowuje się bardzo dobrze, ale faktycznie będzie „koniem trojańskim” dla społeczeństw europejskich, a zwłaszcza Hiszpanii”, mówił kardynał.

Arcybiskup umniejszył także doniesienia o rosnącym ubóstwie w Hiszpanii argumentując, że „nie widzi się wcale więcej ludzi żyjących na ulicy albo pod mostem”. Stwierdził, że te wieści są „przesadzone” i że Hiszpanie powinni dostrzec „ożywienie ekonomiczne” w kraju.

Słowa kardynała stoją w sprzeczności ze słowami papieża Franciszka, który zalecał ostatnio każdej katolickiej parafii w Europie przyjęcie rodziny uchodźców i sam dał przykład, umieszczając rodzinę syryjskich uchodźców w mieszkaniu w Watykanie.

Roselit, na podstawie: http://www.thelocal.es/

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook