Hiszpański kardynał przestrzega przed „koniem trojańskim”

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Arcybiskup Walencji, kardynał Antonio Cañizares skrytykował pomysł przyjmowania uchodźców z Syrii z otwartymi ramionami. 

Abp Cañizares
Abp Cañizares

„Co się dzieje w Europie ?” – pytał kardynał. – „Ta inwazja emigrantów… czy można im w pełni ufać? Dokąd to zaprowadzi Hiszpanię za klika lat?”. Cañizares wypowiedział te słowa na forum o Europie i Morzu Śródziemnym, zorganizowanym przez New Economic Forum.  Zaprzeczył też poglądowi, że uchodźcy przybywają do Hiszpanii „bo są prześladowani”, ponieważ  „wielu nie jest”. Wezwał do „przejrzystości” i przekonania się „kto za tym wszystkim stoi”.

„Musimy trzeźwo myśleć i nie pozwolić przybyć każdemu, ponieważ dziś może to być ktoś, kto zachowuje się bardzo dobrze, ale faktycznie będzie „koniem trojańskim” dla społeczeństw europejskich, a zwłaszcza Hiszpanii”, mówił kardynał.

Arcybiskup umniejszył także doniesienia o rosnącym ubóstwie w Hiszpanii argumentując, że „nie widzi się wcale więcej ludzi żyjących na ulicy albo pod mostem”. Stwierdził, że te wieści są „przesadzone” i że Hiszpanie powinni dostrzec „ożywienie ekonomiczne” w kraju.

Słowa kardynała stoją w sprzeczności ze słowami papieża Franciszka, który zalecał ostatnio każdej katolickiej parafii w Europie przyjęcie rodziny uchodźców i sam dał przykład, umieszczając rodzinę syryjskich uchodźców w mieszkaniu w Watykanie.

Roselit, na podstawie: http://www.thelocal.es/

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook