Hiszpańscy muzułmanie poszerzają publiczną reprezentację

Islam w Hiszpanii
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Nowa hiszpańska legislacja zezwoli kilku organizacjom islamskim zatwierdzonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości zostać członkami Hiszpańskiej Komisji Islamskiej (CIE ). Komisja będzie uzgadniać z instytucjami publicznymi kwestie miejsc modlitwy, szkolenia imamów, lekcji religii i subsydiów.

Po kilku miesiącach kontrowersyjnych rozmów, rząd uchwalił ustawę modyfikującą umowę o współpracy między rządem a CIE i oddalił sprzeciw Hiszpańskiej Federacji Islamskich Instytucji Religijnych (FEERI), która związana jest z Marokiem, wobec włączenia do CIE około 1/3 róznych organizacji islamskich w tym kraju. W Hiszpani zarejestrowanych jest 1040 muzułmańskich instytucji.

Islam w Hiszpanii

Do tej pory CIE opierała się na dwóch z nich – większościowej Unii Islamskich Społeczności w Hiszpani (UCIDE) i mniejszościowej FEERI, które sprzeciwiały się wejściu innych islamskich instytucji do rządu i organów reprezentacyjnych. Alvaro Sanchez, jeden z liderów CIE, uznał nową ustawę za „wielki krok naprzód w stronę integracji islamu z demokratycznym, hiszpańskim społeczeństwem”, dodając, że położy to kres nierównościom, powodującym, że wiele islamskich organizacji nie mogło mieć swojej reprezentacji na forum państwowym.(p)

Źródło: http://www.ansamed.info/en/news/ME.XEF45375.html

Tłumacznie: JK

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze