Hiszpania zmierza w stronę zakazu burek

burka
| 16 komentarzy|
image_pdfimage_print

Hiszpański minister sprawiedliwości poinformował, że rząd sprzyja wprowadzeniu zakazu noszenia burek w budynkach rządowych. W Katalonii już pierwsze miasta samodzielnie wprowadzają takie rozwiązania.

We wtorek, minister sprawiedliwości Hiszpanii – Francisco Caamano oświadczył, że islamskie stroje, w pełni zakrywające twarz, degradują kobiety. Powiedział też, iż restrykcje w tej sprawie będą zawarte w najnowszej ustawie regulującej sprawy religijne.
Tak zwana ustawa wolności religijnych ma zakazać jakichkolwiek symboli religijnych w budynkach, będących własnością państwa, jak szkoły czy szpitale.

burkaTymczasem katalońska Barcelona idzie dalej. Burmistrz Jorki Hereu, ogłosił w poniedziałek, że burki i nikaby zakazane będą w budynkach użyteczności publicznej. Ma on podpisać dekret, który będzie miał zastosowanie w takich miejscach jak ratusze, rynki – utrzymywane przez miasto – czy żłobki.

„To nie dopuszczalne, aby ktoś wchodził do tych miejsc bez możliwości identyfikacji,” powiedział burmistrz socjalistów.

Podkreśla jednak, że dekret nie mierzy w żadną religijną grupę i będzie stosowany również wobec kasków motocyklowych czy kominiarek.

Wcześniej postąpiły tak inne katalońskie miasta – Lerida i El Vernell, a podobne kroki rozważane są w Tarragonie i Geronie.

Partia Ludowa, konserwatywna opozycja, będzie domagać się pełnego zakazu dla ubiorów zasłaniających twarz w całej Katalonii.

AX na podst. AP i AFP

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze