Hiszpania: Miejsce rekrutacji terrorystów w Europie

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Hiszpania jest największą wylęgarnią i miejscem rekrutacji muzułmańskich terrorystów w Europie napisała w czwartek (5.02.2009) hiszpańska gazeta „20 minutos”.

Dziennikarze dotarli do raportu hiszpańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pięć lat po terrorystycznych atakach w Madrycie (11 marca, 2004), kiedy to 191 pasażerów pociągu zostało zabitych a 1,800 pozostałych zostało rannych Hiszpania nadal nie jest bezpieczna.

Terroryści w sądzie MadrytWedług raportu hiszpańskiej policji i wojska Hiszpania pozostaje potencjalnym celem dla międzynarodowego islamskiego terroryzmu. Al-Kaida w dalszym ciągu się rozwija.  Od czasu ataków w Madrycie, Hiszpańskie służby bezpieczeństwa zaaresztowały 384 muzułmanów podejrzanych o terroryzm.

Większość należała do sieci, rekrutującej i szkolącej terrorystów. Organizacja wysyłała swoich członków na szkolenia dla pilotów samobójców do Iraku. Aresztowani muzułmanie zbierali także pieniądze na prowadzenie dżihadu.

Aż 80 % podejrzanych o terroryzm zostało aresztowanych w jednej prowincji – Katalonii. Bogata Katalonia to docelowe miejsce imigracji mieszkańców Maghrebu. Hiszpańska policja cały czas prowadzi operacje wymierzone w zamachowców. W tym tygodniu w Barcelonie aresztowano 11 osób podejrzanych o pomoc terrorystom.

K.D na podst. Volkskrant (Holandia) oraz 20 minutos (Hiszpania)

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook