Hiszpania: 1,5 roku więzienia za za pochwałę terroryzmu?

Zatrzymać terroryzm
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Prokuratorzy domagają się 18 miesięcy więzienia dla hiszpańskiego rysownika i jego marokańskiego kolegi oskarżonych o pochwałę islamskiego terroryzmu w tekstach, rysunkach i wideo zamieszczanych w internecie – podała agencja AP powołując się na sąd.

Zatrzymać terroryzm
Zatrzymać terroryzm

Jeden z rysunków przypisywany Hiszpanowi Gonzalowi Lopezowi Royo przedstawia dwa budynki przypominające zniszczone podczas zamachów z 11 września 2001 roku wieże World Trade Center w Nowym Jorku, a także ludzi ubranych w odświętne stroje w barwach hiszpańskich jak na gonitwie byków uciekających w popłochu. Inny rysunek pokazuje ostrzeliwanych amerykańskich marines.

Od roku 2006 oskarżony zamieścił w internecie ponad 1500 materiałów, w których wychwalał Al-Kaidę i założyciela irackiego odłamu tej organizacji Abu Musaba az-Zarakwiego, który zginął w amerykańskim nalocie w roku 2006 – poinformowała prokurator Teresa Sandoval.

Trzydziestokilkuletni Lopez Royo, który prowadzi sklep z komiksami w Saragossie, w północno-wschodniej Hiszpanii, odrzuca oskarżenia o terroryzm i twierdzi, że nie chciał nikogo obrazić. Mówi, że chciał jedynie skomentować wiadomości.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze