Hillary Clinton zlekceważyła Boko Haram

| 4 komentarze|
image_pdfimage_print

Hillary Clinton jako sekretarz stanu w rządzie Baracka Obamy stanowczo sprzeciwiała się wpisaniu terrorystycznej grupy Boko Haram na oficjalną listę zagranicznych ugrupowań terrorystycznych.

Kiedy Stany Zjednoczone wysłały do Nigerii personel policji i wojska mający pomóc w poszukiwaniach porwanych niedawno przez Boko Haram dziewczynek, organa ustawodawcze oraz byli urzędnicy amerykańscy stwierdzili, że decyzja Clinton była podobna do decyzji podjętych w związku z amerykańskimi ambasadami i konsulatami na Bliskim Wschodzie i w Północnej Ameryce, które to przyczyniły się do masakry w Bengazi: nic nie robić.

boko haram

Krytycy byłej sekretarz stanu uważają, że niepodjęcie choćby najdrobniejszego symbolicznego kroku z jej strony ograniczyło Amerykanom możliwości konfrontacji z nigeryjskimi islamistami. „Incydent ten – porwanie – miał miejsce dwa tygodnie temu i obecnie znajduje się na pierwszych stronach gazet, ponieważ ofiary nie są Amerykanami i nie są płci męskiej”, powiedział były członek policyjnego oddziału antyterrorystycznego George C. Linoski.

Jak twierdzi strateg polityczny Michael Baker, rozważająca obecnie swoją kandydaturę do fotela w Białym Domu Hillary Clinton, której partia zaczęła teraz głośno mówić o dyskryminacji płciowej, aby odwrócić uwagę od [nieudanego] programu zdrowotnego Obamy, umieściła na Tweeterze wpis: „#Przywieźcie Nasze Dziewczynki z Powrotem”.

Gdy Clinton była odpowiedzialna za wskazywanie grup terrorystycznych, kilku urzędników administracji Obamy, włącznie z Lisą Monaco z Departamentu Sprawiedliwości oraz szefem amerykańskiego dowództwa w Afryce generałem Carterem Hamem, postulowało zaklasyfikowanie Boko Haram jako organizacji terrorystycznej, jednak sekretarz stanu odrzuciła tę radę. Tymczasem raport Komisji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z 2011 ostrzegał o zagrożeniu ze strony przybudówki Al-Kaidy w Nigerii.

Dopiero obecny sekretarz stanu John Kerry dodał Boko Haram do oficjalnej listy Departamentu Stanu w listopadzie 2013, po kilku atakach na kościoły, morderstwach chrześcijan i innych aktach terrorystycznych, przeprowadzonych przez tę grupę.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Akita Inu, na podst. http://www.examiner.com/article/hillary-clinton-opposed-listing-nigeria-s-boko-haram-as-terrorist-group

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook