Wiadomość

Herszt gangu gwałcicieli z Rochdale unika deportacji

Abdul Rauf skazany za kierowanie gangiem gwałcicieli w Rochdale
Abdul Rauf skazany za kierowanie gangiem gwałcicieli w Rochdale

Od 6 lat rządowi nie udaje się deportować do Pakistanu przywódcy pakistańskiego gangu, który gwałcił i zmuszał do prostytucji nastolatki.

Ofiara działalności tego gangu, zachowująca anonimowość, zaapelowała do mister spraw wewnętrznych Priti Patel, by deportowała wszystkie osoby pochodzące z zagranicy, które dopuściły się gwałtów. W szok wprawiło ją zdjęcie, zamieszczone przez bulwarowy dziennik „The Sun”, na którym członek jednego z najbardziej ohydnych gangów w Wielkiej Brytanii, Abdul Rauf, robi zakupy, dalej mieszkając w tym samym mieście co jego ofiary.

Rauf po wyjściu z więzienia w 2014 roku dostał nakaz opuszczenia kraju, ponieważ posiadał podwójne obywatelstwo brytyjskie i pakistańskie. Tego nakazu rządowi nie udało się wprowadzić w życie, a teraz 51-letni mąż i ojciec piątki dzieci przebywa swobodnie w Rochdale. A że spotyka tam swoje ofiary, wiadomo od jednej z nich, która opisała, że „nigdy nie była przerażona bardziej w całym swoim życiu”, niż wtedy, gdy natknęła się na niego na mieście.

Ofiary domagają się wyjaśnień od rządu, ponieważ obiecano im, że sprawcy zostaną deportowani. „Świadomość, że to się udało, byłaby dla nas pomocna w próbach odbudowania swojego życia – mówi jedna z kobiet. – Niestety zamiast tego jesteśmy ciągle prześladowane przez pedofilów, którzy gwałcili nas i handlowali nami”.

Prokurator Nazir Afzal, który doprowadził do skazania mężczyzn, nie znajduje żadnego racjonalnego powodu, dla którego trójka skazanych ciągle przebywa na terytorium kraju. Widzi w tym opieszałość Home Office. „Wysyła to przesłanie przestępcom, że mogą dalej budować swoje życie, podczas gdy ich ofiary ciągle cierpią”, krytykuje działania rządu.

Sprawcy odwoływali się od wyroku, ponieważ twierdzili, że deportacja dotknie negatywnie ich rodziny, które osiedliły się już w Wielkiej Brytanii. W 2018 roku apelację odrzucono, ale deportacja wciąż nie nastąpiła.

Rauf w latach 2005-2008 kierował grupą dziewięciu osób, które wykorzystywały seksualnie dziewczęta w wieku nawet 13 lat i zmuszały do prostytucji. Dziewczyny, których liczbę ustalono na 47, uzależniano od alkoholu, narkotyków. Były też napadane i gwałcone nawet przez pięciu mężczyzn. Oskarżony utrzymywał, że błędnie oceniał ich wiek na może 30 lat.

O sprawach tych gangów pisaliśmy jako jedni z pierwszych w Polsce:

Pakistańczyk przeciwstawia się pakistańskim pedofilom

Wielka Brytania przyzwala na kulturę gwałtu

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign