Hedegaard: podejrzany we własnej sprawie.

1
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Duński historyk i krytyk islamu Lars Hedegaard został oskarżony o ujawnienie  nazwiska człowieka, który próbował go zamordować w 2013 roku.

1

Orędownik wolności wypowiedzi, historyk i komentator Lars Hedegaard został w ubiegłym tygodniu oskarżony przez kopenhaską policję o złamanie zakazu ujawniania personaliów mężczyzny, który próbował go zastrzelić w dzielnicy Fredriksberg w lutym 2013 roku.

Potwierdza to szef wydziału do spraw zabójstw, Jens Møller, w rozmowie z gazetą Berlingske Tidende.

26-letni niedoszły zabójca Hedegaarda został w kwietniu 2014 roku zatrzymany i osadzony w więzieniu w Turcji, skąd został zwolniony przez tureckie władze w niewyjaśnionych okolicznościach.

Lars Hedegaard pisze o tym na swoim profilu na Facebooku:

„Chcą mnie ukarać. Dziś rano dostałem telefon z wydziału zabójstw kopenhaskiej policji. Zdecydowali się postawić mnie w stan oskarżenia. Zastanawiałem się przez chwilę, kogo zamordowałem, jednak nie mogłem sobie nic takiego przypomnieć.

Ale miły damski głos w słuchawce uświadomił mi, że nie chodzi o morderstwo. Jestem oskarżony o złamanie zakazu ujawniania personaliów mężczyzny, który 5 lutego 2013 roku próbował odstrzelić mi głowę. Miałem to zrobić w dwóch artykułach w gazecie Dispatch International. Oczywiście przyznałem się do napisania tych artykułów, ale zwróciłem uwagę na fakt, że DI jest gazetą zarejestrowaną w Szwecji, gdzie duńskie prawo chyba nie obowiązuje. Powiedziałem też przeciążonym pracą śledczym, że imię i nazwisko tego świętego wojownika-nieudacznika od roku można było przeczytać w tureckiej prasie.

Ale to nic nie pomoże, stwierdziła miła pani z policji, która poinformowało też, że policja z własnej inicjatywy założyła sprawę przeciwko mnie.

Doskonale rozumiem, że kopenhaskiej policji potrzebny jest jakiś sukces. BH ulotnił się i nie wiadomo czy go kiedykolwiek znajdą. Ja natomiast jestem na miejscu, więc łatwo mnie dopaść. Cieszę się na tę rozprawę. Mam nadzieję, że będę na niej mógł powiedzieć kilka słów – o ile nie zostanie to w międzyczasie zabronione.”

Rol na podst. http://www.b.dk/nationalt/hedegaard-sigtet-i-egen-sag-for-at-bryde-navneforbud

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze