Harvester nie chce halal

TR Wolf, źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Harvesterprintworks.jpg
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

 Znana brytyjska sieć restauracji na swojej stronie www, w dziale najczęściej zadawanych pytań, wyraźnie zdystansowała się od produktów halal. Jest to sytuacja nieczęsto spotykana w zachodniej gastronomii – na przykład McDonalds przyznał w 2010 roku, że serwował kurczaka halal bez wiedzy klientów. Oto wpis Harvestera w całości:

„Czy w waszych daniach używane jest mięso halal?

Wybierając dostawców mięsa kierujemy się standardami dobrego traktowania zwierząt, bezpieczeństwem żywności oraz jakością. Mamy wielu dostawców, głównie z Wielkiej Brytanii, jednak kilku jest z zagranicy. Wszyscy nasi dostawcy, niezależnie od lokalizacji, działają w zgodzie ze ścisłymi wytycznymi Unii Europejskiej odnośnie standardów właściwego traktowania zwierząt, które wymagają ogłuszania przed zabiciem, aby ubój był humanitarny. To standard obowiązujący wszystkie główne restauracje i handlowców w branży.

TR Wolf, źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Harvesterprintworks.jpg
TR Wolf, źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Harvesterprintworks.jpg

W Wielkiej Brytanii, mięso klasyfikowane jako halal może pochodzić z uboju z ogłuszaniem lub bez ogłuszania. Niewielka liczba naszych dostawców samodzielnie decyduje się spełniać wymogi certyfikacji halal dla własnej produkcji, ale zwierzęta zawsze są ogłuszane przed zabiciem i ubijane humanitarnie. Dla całkowitej jasności, od żadnego z naszych dostawców nie wymagamy mięsa z certyfikatem halal.

Mięso kurczaka w Harvester posiada certyfikat halal, ale, co istotne, pochodzi ze źródeł zgodnych z wytycznymi Unii Europejskiej co do właściwego traktowania zwierząt, a wszystkie zwierzęta są ogłuszane przed zabiciem. Żaden inny rodzaj naszego mięsa nie jest halal.

Proszę również mieć świadomość, że żadne z dań w naszym menu nie jest przygotowywane zgodnie z wymogami halal.(pj)

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Tłumaczenie: ND
Źródło: www.harvester.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook