Harry Potter nie będzie bojkotował Izraela

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

„W lutym 2015 roku opublikowaliście list brytyjskich artystów, ogłaszających swój zamiar kulturowego bojkotu Izraela” – napisała wraz z innymi osobami w liście do „The Guardian” JK.Rowling, autorka „Harry’ego Pottera”.

1Nie wierzymy, żeby kulturowe bojkoty były dopuszczalne albo żeby opublikowany przez was list wiernie przedstawiał opinię świata kultury Wielkiej Brytanii. Dlatego piszemy w celu zadeklarowania naszego wsparcia dla uruchomienia i celów Culture for Coexistence – niezależnej brytyjskiej sieci reprezentującej przekrój świata kultury.

Będziemy dążyć do informowania i zachęcania do dialogu na temat Izraela i Palestyńczyków w szeroko rozumianej kulturowej i twórczej społeczności. Choć może nie wszyscy mamy takie same poglądy na temat polityki rządu Izraela, wszyscy dzielimy pragnienie pokojowego współistnienia.

Kulturalne bojkoty izolujące Izrael stwarzają podziały, są dyskryminujące i nie sprzyjają pokojowi. Otwarty dialog i współdziałanie promują większe zrozumienie i wzajemną akceptację, a to dzięki takiej akceptacji może być wykonany ruch w kierunku rozwiązania konfliktu.

Ostatecznie wszyscy wierzymy w rozwiązanie dwupaństwowe, tak żeby samostanowienie obu narodów było realizowane, z państwem Izrael i państwem palestyńskim współistniejącymi w pokoju i bezpieczeństwie.
Zaangażowanie w kulturę buduje mosty, pielęgnuje wolność i pozytywny ruch na rzecz zmian. W pełni zachęcamy do popierania tak potężnego narzędzia zmian, zamiast bojkotować jego używanie”.

Xsara, na podstawie: www.theguardian.com – tamże lista sygnatariuszy.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook