„Haniebny mord w Nigerii”. Ponad 500 ofiar rzezi

dogo-nahawa
| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Liczba potwierdzonych ofiar wczorajszego ataku muzułmanów na chrześcijańską wioskę w środkowej Nigerii wzrosła do ponad 500. Ciała ofiar leżą na ulicach Dogo Nahawa – miejscowości położonej na południe od głównego miasta stanu Plateau – Jos.

dogo-nahawaByliśmy w stanie aresztować blisko 95 osób, ale w tym samym czasie muzułmanie w haniebny sposób zamordowali ponad 500 osób – mówi agencji AFP doradca Dan Majang. Jednak wciąż nie policzono wszystkich ciał, według świadków może być ich jeszcze nawet 100.

Chrześcijańscy mieszkańcy wsi Dogo Nahawa, oddalonej o około 5 km od Jos, relacjonują, że wyznający islam pasterze napadli na nich z okolicznych wzgórz około godz. 3 nad ranem w sobotę. Najpierw strzelali w powietrze, a następnie maczetami zabijali ludzi.

Najpierw otworzyli ogień, by w ten sposób wypłoszyć ludzi z domów. Kiedy mieszkańcy wyszli zobaczyć co się dzieje, wtedy napastnicy zaatakowali ich maczetami – relacjonuje agencji Reutera rezydent, Peter Jang.

W Plateau i w sąsiednich stanach, prezydent Nigerii wprowadził najwyższy stan alarmowy, a do miejscowości Jos i Dogo-Nahawa wysłał dodatkowe oddziały wojska.

Więcej na: www.gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze