Hamasowska konferencja w Niemczech

Efekt propagandy totalitaryzmu islamskiego i gloryfikacji rytualnego samobójstwa.
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemieckie miasto Wuppertal sfinansowało i gościło niedawno prohamasowską konferencję pod nazwą “The Return Generation Knows the Way” („Pokolenie powrotu zna drogę”). Używano podczas niej nazistowskiej terminologii i zachęcano do samobójczych zamachów bombowych.

Gospodarzem imprezy było Palestine Return Center z Londynu, które stało się de facto ośrodkiem Hamasu i innych radykalnych grup muzułmańskich. Według Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego, jedynym celem konferencji było „odmówienie państwu Izrael prawa do istnienia”.

Coroczna konferencja popiera arabskie żądania zezwolenia na powrót do państwa Izrael milionów Arabów, żyjących w innych krajach, których dziadkowie i pradziadkowie opuścili żydowskie państwo w 1948 roku. Fale milionów arabskich imigrantów zmniejszyłyby liczbę żydowskich obywateli Izraela, sprawiając że staliby się mniejszością. Arabskie żądania, sformułowane jako „prawo do powrotu”,  zostały odrzucone przez prawie wszystkie żydowskie nurty polityczne, włącznie z partiami lewicowymi.

“Prawo powrotu” stanowi arabską kopię izraelskich przepisów gwarantujących Żydom z całego świata prawo do mieszkania i korzystania z pełnych swobód obywatelskich w państwie Izrael.

Efekt propagandy totalitaryzmu islamskiego i gloryfikacji rytualnego samobójstwa.

Hamasowska konferencja w Wuppertalu zaadaptowała również nazistowski slogan „ostatecznego rozwiązania” – odnoszący się do machiny śmierci, która zgładziła 6 milionów Żydów w czasie Holokaustu – odwracając jednocześnie jego znaczenie, żeby promować „ostateczne rozwiązanie” dla Arabów żyjących poza granicami kraju, uznających rzekomo Izrael za swój dom.

Zdaniem Deidre Berger, dyrektora berlińskiego biura Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego „konferencja jednoczy ekstremistyczne siły w całej Europie z mającymi wprawdzie dobre intencje ale naiwnymi zwolennikami procesu pokojowego, którzy przymykają oko na głęboko antysyjonistyczną i antysemicką naturę poprzednich ośmiu konferencji”.

Podobne konferencje, prowadzone głównie w języku arabskim, przyciągają tysiące uczestników. Prelegenci, włączając w to również nagrane na wideo wiadomości od przedstawicieli Hamasu, odmawiają Izraelowi prawa do istnienia, odrzucają negocjacje pokojowe i gloryfikują samobójcze zamachy bombowe.

„Niemieccy urzędnicy wysyłają mieszane sygnały deklarując poparcie dla rządu Izraela i  jednocześnie pozwalając na to, by na niemieckiej ziemi odbywały się konferencje goszczące prelegentów otwarcie odmawiających Izraelowi prawa do istnienia”, stwierdziła Berger. “Konferencja odbywa się w publicznym audytorium, które jest współwłasnością miasta Wuppertal i landu Nadrenia Północna-Westfalia”, dodała.(rol)

Terroryści samobójcy pójdą do piekła

Tłumaczenie: mp

Źródło: israelnationalnews.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze