Hamas zastrasza dziennikarzy

Indyjscy reporterzy pokazali jak Hamas odpala rakiety spod budynków mieszkalnych – dopiero gdy wyjechali z Gazy
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Foreign Press Association wydało oświadczenie na temat zastraszania dziennikarzy w Gazie prezez Hamas.

Indyjscy reporterzy pokazali jak Hamas odpala rakiety spod budynków mieszkalnych – dopiero gdy wyjechali z Gazy
Indyjscy reporterzy pokazali jak Hamas odpala rakiety spod budynków mieszkalnych – dopiero gdy wyjechali z Gazy

Przerwane zostało w ten sposób dotychczasowe milczenie w tej sprawie – wielu dziennikarzy twierdziło wręcz, że nie ma przypadków zastraszania. Euroislam.pl opublikował już artykuł na ten temat. 

Oświadczenie FPA glosi między innymi:
„FPA protestuje w najmocniejszy sposób przeciwko bezczelnym, ciągłym, siłowym oraz niekonwencjonalnym metodom stosowanym przez władze oraz przedstawicieli Hamasu w stosunku do zagranicznych dziennikarzy w Gazie na przestrzeni ostatniego miesiąca.

Międzynarodowe media nie są adwokatami organizacji [Hamasu] i nie mogą być powstrzymywane przed publikacją zebranych materiałów siłą lub poprzez presję, co pozbawia ich odbiorców obiektywnego obrazu wydarzeń.

Kilkakrotnie zdarzyło się, że zagraniczni reporterzy w Gazie byli zastraszani i szykanowani, a informacje, które przekazali mediom lub umieścili na portalach społecznościowych, były kwestionowane.

Jesteśmy świadomi faktu, że Hamas próbuje wprowadzić w życie procedurę „sprawdzania” publikowanych informacji, która w efekcie pozwoli sporządzić czarną listę niewygodnych dziennikarzy. FPA stanowczo sprzeciwia się takim praktykom.

11 sierpnia 2014”.
To wszystko jest zbieżne z udokumentowanymi przypadkami kasowania przez dziennikarzy opublikowanych wcześniej tweetów, zdejmowania z portali artykułów oraz donoszenia o szkodach spowodowanych przez rakiety Hamasu dopiero po opuszczeniu przez autora informacji Strefy Gazy.

Jednakże krok po kroku prawda wychodzi na jaw. Ostatnio norweski dziennikarz ujawnił przypadek zastraszania. Reporter stacji TV2 Paul T. Jørgensen opublikował krótki opis sytuacji w Gazie. „Pracujemy tutaj uczciwie, jednak kilkunastu dziennikarzy zostało wydalonych z Gazy, ponieważ Hamasowi nie spodobało się to, co powiedzieli lub napisali. Zostaliśmy wyraźnie poinformowani, że jeśli nagramy, jak Hamas odpala rakiety lub oddaje strzały, będziemy mieli poważne problemy i zostaniemy wydaleni z Gazy”, napisał Jørgensen.

Severus-Snape, na podst. http://nblo.gs/Z6GEH

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook