Hamas potępia zabicie bin Ladena przez Amerykanów

Autonomia Palestyńska i Hamas
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Szef rządu Hamasu potępił operację amerykańskich sił specjalnych, w wyniku której zginął szef Al-Kaidy Osama bin Laden. Wcześniej rzecznik Autonomii Palestyńskiej uznał, że jest to wiadomość „dobra dla pokoju” na świecie.

Premier Strefy Gazy z ramienia radykalnego Hamasu Ismail Hanija nazwał bin Ladena męczennikiem.

– Potępiamy zabicie arabskiego świętego bojownika i modlimy się o to, by „jego dusza spoczywała w pokoju” – powiedział Hanija dziennikarzom w Gazie.

Autonomia Palestyńska i Hamas
Autonomia Palestyńska i Hamas

– Jeśli wiadomość (o śmierci szefa Al-Kaidy – przyp. red.) jest prawdziwa, uważamy, że jest to kontynuacja amerykańskiej polityki opartej na opresji i przelewie arabskiej i muzułmańskiej krwi – dodał premier Strefy Gazy.

Wcześniej rzecznik Autonomii Palestyńskiej, w której władzę sprawuje umiarkowany Fatah, Ghassan Chatib, ocenił, że „pozbycie się bin Ladena jest dobre dla sprawy światowego pokoju, ale co ważniejsze, jest to pokonanie metody przemocy stosowanej przez bin Ladena i innych na świecie”.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze