Marokańczycy chcieli zabić papieża

papiez-ekstremista
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwóch Marokańczyków podejrzanych o terroryzm deportowano w ubiegłym miesiącu z Włoch. Włoski tygodnik „Panorama” utrzymuje, że podejrzani, studenci Uniwersytetu w Perugii, planowali zamach na papieża Benedykta XVI.
Mohammed Hlal „chciał zabić głowę państwa Watykanu (papieża), mówiąc, że jest gotowy zamordować go i zdobyć swoje miejsce w raju, napisał minister spraw wewnętrznych Roberto Maroni, w nakazie wydalenia. Policja w Perugii namierzyła zamachowców podsłuchując rozmowy, w których Hlal dyskutował plany przeprowadzenia ataku i swoją gotowość do zdobycia materiałów wybuchowych.

6 maja władze Maroka wypuściły z aresztu Hlala i jego towarzysza, po tym jak obydwaj otrzymali wsparcie od miejscowego stowarzyszenia praw człowieka. Obydwaj zaprzeczają stawianym zarzutom i chcą dochodzić swoich praw przed sądem administracyjnym we Włoszech.

W oświadczeniu dla mediów Maroni opisał ich jako niebezpiecznych i stanowiących „zagrożenie dla narodowego bezpieczeństwa”. Twierdzi także, że mają powiązania z międzynarodową siecią islamskich bojowników i zostali przygotowani do przeprowadzenia ekstremistycznych działań.

Deportacja Hlala to skutek rozpoczętych w październiku 2009 działań antyterrorystów, wymierzonych w grupę radykalnych muzułmańskich studentów we Włoszech; większość z nich pochodzi z marokańskiego miasta Fez, a niektórzy studiowali w Perugii.

AX na podst. AKI

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook