Halloween w Niemczech – powtórka z Sylwestra ?

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwa dni po tzw. Halloween niemieckie media donosza o ekscesach wywołanych przez migrantów tego wieczoru w Kolonii, a także kilku innych miastach Niemiec.

W Kolonii setki mężczyzn, głównie arabskiego pochodzenia, zbierały się już późnym popołudniem w centrum miasta. Wielu było pijanych i napastowało bawiącą się tam miejscową kolońską młodzież, głównie kobiety. Sytuacja stała się na tyle niebezpieczna, że policjanci wezwali dodatkowe posiłki, w liczbie około 100 funkcjonariuszy. W sumie wylegitymowano kilkaset osób, z których zdecydowaną większość stanowili młodzi migranci z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki.

Wielu otrzymało natychmiastowy nakaz opuszczenia centrum Kolonii, kilkudziesięciu trafiło do policyjnego aresztu. Media donoszą o bijatykach, a także przypadkach molestowania seksualnego. Oficjalnie jest mowa o trzech kobietach, które zgłosiły zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Policja zatrzymała m.in. 20-letniego Afgańczyka, który w jednym z barów rzucił się na młodą dziewczynę oraz obywatela Konga z podobnym zarzutem.

Dramatyczne sceny rozegrały się w wieczór poprzedzający Wszystkich Świętych w Essen. W rejonie tamtejszego dworca zbierały się grupy migrantów, według danych policji ok. 200 mężczyzn, którzy napadali na przypadkowych pasażerów, a także prowokowali awantury z uczestnikami obywającego się nieopodal tzw. Zombie-Walk.

maxresdefault

Sytuacja była na tyle poważna, że policja na ponad godzinę kompletnie zamknęła budnek dworca i legitymowała wszystkich, którzy próbowali się do niego

dostać. W mediach społecznościowych pojawiły się liczne relacje o ekscesach przemocy, bijatykach, agresji słownej i fizycznej wobec przechodniów, a nawet napadach seksualnych na kobiety. Przedstawiciele policji  z Essen kategorycznie dementowali te doniesienia, określając większość z nich jako „fake news”. Jednak rzecznik tamtejszej policji Volker Stall przyznał w rozmowie z portalem „Der Westen”, że to, co się wydarzyło w Halloween na eseńskim dworcu „trudno uznać za normalne”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Także w Hamburgu miało dojść do starć agresywnych migrantów z policją. W kilku dzielnicach funkcjonariuszy obrzucono jajkami i petardami, gdy usiłowali wylegitymować pijanych i agresywnych mężczyzn. Podobne incydenty odnotowano w berlinskiej dzielnicy Schöneberg, zamieszkiwanej głównie przez osoby arabskiego i tureckiego pochodzenia. Grupy nastolatków obrzucały tam petardami samochody i autobusy. Ucierpieli także przypadkowi przechodnie.

AEW z Kolonii

Źródła: https://www.express.de/news/panorama/halloween-chaos–zombie-walk–in-essen-eskaliert—1200-platzverweise-28751178

http://www.focus.de/panorama/welt/betrunkene-und-aggressive-maennergruppen-halloween-am-koelner-dom-polizei-fordert-wegen-aggressiver-maenner-gruppen-verstaerkung-an_id_7789903.html

https://philosophia-perennis.com

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook