Gwiazda „Gry o tron” o przemocy w islamie

Sybel Kekili
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sybel Kekili, niemiecka aktorka o tureckich korzeniach, znana z „Gry o tron” wypowiedziała się o dorastaniu w muzułmańskiej rodzinie i o traktowaniu kobiet w islamie.

Aktorka mówiła o tym w wywiadzie udzielonym niemieckiej fili gazety „The Local”. Kekili pochodzi z Badenii-Wirtembergii, urodziła się w tureckiej rodzinie muzułmanów. Opisała dorastanie w dwóch kompletnie różnych kulturach: „niemieckiej kulturze otwartości z jednej strony i tradycyjnej kulturze tureckiej z drugiej”. Zapytana o przemoc, tak często pojawiającą się w serialu, wyznała, że nie jest ona dla niej zjawiskiem nowym i nieznanym. Wcielająca się w rolę Sheai gwiazda stwierdziła, że „przemoc stanowi część muzułmańskiej kultury. Większość aktów przemocy skierowana jest w stosunku do kobiet”. Kekili wyraziła żal z powodu tego, że „ludzie wykorzystują religijne cele do bicia a nawet zabijania innych”.

Sybel Kekili
Sybel Kekili

Niemiecka aktorka, będąca aktywnym członkiem organizacji Terre des Femmes, walczącej o prawa kobiet, już od dawna zabiera publicznie głos w sprawie przemocy w stosunku do kobiet w islamie. W 2006 r., na jednej z konferencji w Berlinie przyznała, że „sama doświadczyła tego, iż fizyczna i psychologiczna przemoc wobec kobiet jest postrzegana jako normalna w muzułmańskich rodzinach.” Wydarzenie zakończyło się skandalem po tym, jak turecki konsul opuścił konferencję uznając, że Kekili obraziła jego naród.

Bohun, na podst. http://www.thelocal.de/20140506/game-of-thrones-actress-sibel-kekilli-talks-to-the-local

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook