Gwałciciele z Rochdale skazani

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Mimo stawianych sądowi przez oskarżonych zarzutów o rasizm i islamofobię, gang gwałcicieli dostał wyroki od 12 do 22 lat więzienia.

59-letni taksówkarz Shabir Ahmed, szef gangu, odsiaduje już wyrok 19 lat, między innymi za gwałty, współudział w gwałcie, napaść na tle seksualnym i handel żywym towarem. Władczy sposób bycia zyskał mu przydomek „Tatuś“ wśród ofiar, białych nastolatek. Pochodzący z Pakistanu gwałciciel jest rozwodnikiem i ojcem czwórki dzieci.

Shabir Ahmed

Podczas rozprawy zachowywał się agresywnie, wyzwał sędziego od „rasistowskich sukinsynów”, a w trakcie odczytywania wyroku oznajmił: „To wszystko kłamstwa, spreparowane przez policję. Na co się gapicie, co? Zgnijecie wszyscy w piekle”. Sędzia nakazał wyprowadzenie go z sali sądowej.

Sędzia Khokhar skazał Ahmeda na kolejne 22 lata które wydłużo o 3 lata poprzedni wyrok za wykorzystywanie seksualne azjatyckiego dziecka przez 10 lat.

Sędzia motywował wyrok tłumacząc, że Ahmed winny jest „serii gwałtów na bezbronnym dziecku, nad którym oskarżony sprawował kontrolę i które do dziś widzi przyszłość w czarnych barwach, gdyż obawia się, do czego oskarżony może być zdolny, kiedy wyjdzie na wolność“. Ofiara zeznała, że dręczą ją koszmary dotyczące oskarżonego, który maltretował ją ze szczególnym okrucieństwem przez wiele lat. Dorosła już kobieta nie chce nigdy wyjść za mąż ani współżyć seksualnie. Tłumaczyła, że przez lata milczała ze względu na „wstyd“.

Gwałciciel uważa, że to on jest ofiarą; jego zdaniem policja jest anty-islamska: „Jestem niewinny; moją jedyną winą jest to, że jestem muzułmaninem, że należę do mniejszości“. Sędzia zwrócił mu jednak uwagę na to, że nikt z lokalnej muzułmańskiej wspólnoty nie wstawił się za nim, ponieważ jest „zakałą tej społeczności”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Przypomnijmy, że w trakcie procesu wyszło na jaw, że policja od dłuższego czasu ignorowała sygnały o działalności gwałcicieli, z obawy przed posądzeniem o rasizm.

Członkowie gangu zostali aresztowani w maju. Pozostali skazani to Kabeer Hassan (25), Abdul Aziz (41), Abdul Rauf (43), Mohammed Sajid (35), Adil Khan (42), Mohammed Amin (45); Abdul Qayyum (44) i Hamid Safi (22). Trafią za kratki na 12-18 lat.

Gabbie Batyn, na podst. http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/crime/9446948/Rochdale-sex-gang-leader-jailed-for-22-years.html#

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook