Gubernator Nowego Jorku sugeruje zmianę miejsca budowy meczetu

david-paterson
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Gubernator Nowego Jorku David Paterson zaoferował pomoc, w przeniesieniu meczetu przy Ground Zero w inne miejsce.

Paterson, demokrata, powiedział, że nie sprzeciwia się samemu projektowi, ale rozumie powody jego przeciwników. Dlatego,  jeśli deweloperzy wyrażą zgodę, może zainterweniować w wyszukaniu odpowiedniego miejsca dla meczetu gdzie indziej.

david-paterson„Myślę, że to raczej jasne, że budowa centrum spełnia wszystkie wymagania, jednak wzbudza też wiele niepokojów wśród obywateli Nowego Jorku, jak i ludzi zewsząd.  Uważam, że nie dzieje się to bez powodu”, powiedział Paterson na konferencji, zwołanej na Manhattanie.

Jak do tej pory ani deweloperzy, ani burmistrz Michael Bloomberg nie skomentowali tej wypowiedzi.

Paterson podkreślił, iż 11-ego września w atakach zginęli również muzułmanie oraz, że „musimy pamiętać, iż czasami to fanatyzm religijny pociąga ludzi do robienia tego co robią, a nie samo wyznawanie religii”.

Marist College opublikował sondaż, w którym 53% nowojorczyków sprzeciwia się budowie meczetu, przy 34% popierających tą inwestycję. Co przełożyło się na spadek poparcia dla obecnego burmistrza Nowego Jorku.

AX na podst. The New York Post

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze