Granica Danii: sprawdzą każdy samochód

5
Granica duńsko-niemiecka w Padborgu
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Z obawy przed napływem islamistów Dania zaostrza kontrole na granicy z Niemcami.

Decyzję w tej sprawie podjął tuż przed przerwą świąteczną duński parlament. Od nowego roku sprawdzany będzie każdy samochód próbujący przekroczyć granice od strony niemieckiej.

Szczególne obawy duńskich służb budzą migranci, którzy dostali już odmowę azylu w Niemczech lub w pozostałych krajach sąsiednich. Zdaniem przedstawicieli ministerstwa spraw wewnętrznych istnieje prawdopodobieństwo, że osoby te będą próbowały nielegalnie przedostawać się do Danii.

Na wszystkich pięciu najważniejszych przejściach granicznych w tym kraju pojawią się, dawno tu nie widziane budynki dla funkcjonariuszy odprawiających pasażerów. Także inne miejsca mają być wyrywkowo poddawane kontroli, m.in. przy użyciu patroli po cywilu i z wykorzystaniem sił powietrznych.

Przed dwom dniami duńska policja w aresztowała 30-letniego syryjskiego azylanta, który wraz z kolegą planował w ubiegłym roku zamach w Kopenhadze. Do ataku nie doszło tylko dlatego, że młodszego mężczyzny nie wpuszczono do Danii. Został aresztowany przez służby niemieckie i odsiaduje już wyrok za terroryzm.

Dania wprowadziła kontrole na granicy z Niemcami w 2016 z obawy przed napływem fali nielegalnych migrantów. We wrześniu tego roku do pracy w strefie nadgranicznej skierowano oddziały wojska. Teraz planuje się instalację dodatkowych urządzeń do identyfikacji tablic rejestracyjnych pojazdów.

Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa na duńskich granicach mają obowiązywać przynajmniej do połowy maja 2018 roku.

AEW, na podst. www.welt.de

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook