Google: na hasło muzułmanin wyskakiwał portret ekstremisty

Muzułmanin wegłóg wyszukiwarki google
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

 

Google został mocno skrytykowany za to, że podobizna islamskiego ekstremisty Anjema Choudary’ego zaczęła się pojawiać jako pierwszy wynik po wpisaniu w wyszukiwarkę słowa „muzułmanin”.

Wizerunek tego ekstremisty pojawia się również w Wikipedii, która definiuje słowo „muzułmanin” jako ”osobę wyznającą islam”.

Choudary został otwarcie potępiony przez większość brytyjskich muzułmanów. Został również aresztowany we wrześniu w trakcie dochodzenia w sprawie islamskiego terroryzmu. Wszystko wskazuje na to, że powodem całego zamieszania są strony internetowe, które Google wykorzystuje jako źródło informacji. Błąd szybko dostrzegli użytkownicy Twittera i niezwłocznie opublikowali wyniki wyszukiwania na Internecie.

Jeden z użytkowników napisał „Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę słowo ‘muzułmanin’, wyskakuje głosiciel ideologii ISIS Anjem Choudary.” Inny użytkownik zasugerował, żeby Google zmienił algorytm wyszukiwania i jako pierwszy wynik wyszukiwania pokazywał bollywoodzkiego muzułmańskiego aktora Shaha Rukh Khana.

aQ na podst. http://www.standard.co.uk/news/techandgadgets/google-under-fire-after-image-of-anjem-choudary-appears-under-search-for-muslim-10040025.html

Muzułmanin według wyszukiwarki google

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze