Głos z Rosji: Zakajew naraził Polskę

Ahmed Zakajew
| 18 komentarzy|
image_pdfimage_print

Deputowany do Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu Rosji, politolog Siergiej Markow ocenił, że swoim przyjazdem do Polski Ahmed Zakajew postawił w kłopotliwej sytuacji polskiego prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska.

Ahmed Zakajew
Ahmed Zakajew

– Polskie władze muszą teraz łamać sobie głowę nad tym, jak wyplątać się z tej sytuacji – oświadczył Markow, którego w sobotę cytuje wielkonakładowa „Komsomolskaja Prawda”.

– Z jednej strony powinni wywiązać się z zobowiązań po linii Interpolu. Z drugiej muszą liczyć się z opinią europejskich obrońców praw człowieka. A ci jednym głosem krzyczą, że Zakajew jest ofiarą prześladowań politycznych, i że wydawać go Moskwie „na rzeź” pod żadnym pozorem nie wolno – wyjaśnił ten związany z Kremlem politolog.

Markow zauważył, że „Warszawa próbuje więc na wszelkie sposoby odwlec decyzję w sprawie ekstradycji iczkeryjskiego premiera”.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze