Pod obserwacją:

Gloryfikacja terrorystów w książeczkach dla dzieci

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Komisja Indoktrynacji Ideologicznej Fatahu oznajmiła o opublikowaniu nowej serii książeczek dla dzieci zatytułowanej „Opowieści o ojczyźnie”, która gloryfikuje walkę zbrojną przeciwko Izraelowi w okresie przed podpisaniem porozumień z Oslo.

Wśród postaci przedstawionych w książeczkach są wysokiej rangi dowódcy Fatahu, tacy jak Abu Dżihad, który dowodził militarnym skrzydłem Fatahu, był zastępcą Jasera Arafata, i był odpowiedzialny za wiele zamachów terrorystycznych w latach 1970. i 1980., w których zginęły dziesiątki izraelskich cywilów, oraz Dalal Al-Mughrabi, współsprawczyni zamachu w 1978 r. na Drodze Nadbrzeżnej, kiedy zabito 35 Izraelczyków i raniono 71[1].

W rozmowie z e-gazetą „Dunya Al-Watan” dr Hussam Abu ‘Adżwa, Komisarz Indoktrynacji Ideologicznej na okręg zachodniej Gazy, który zainicjował i nadzorował publikację tej serii, powiedział: „Ta inicjatywa, pierwsza tego rodzaju, używa opowieści do udokumentowania historii ludu palestyńskiego i ruchu Fatahu, największej frakcji w OWP”. Dodał, że opowieści są ważną częścią narodowego dziedzictwa palestyńskiego, „któremu udało się umieścić Palestyńczyków na mapie politycznej przez utrwalenie pamięci ich licznych czynów odwagi i poświęcenia jako przeciwwagę fałszywej narracji syjonistycznej, która próbuje wyeliminować i wymazać palestyńską tożsamość i istotę”[2].

Seria obejmuje cztery książeczki. Pierwsza, zatytułowana „Początek”, zajmuje się „tragedią ludu palestyńskiego, jego Nakbą i wygnaniem do obozów dla uchodźców w ojczyźnie i za granicą, oraz opisuje wybuch palestyńskiej rewolucji i heroiczną operację Ajlabun”[3]. Druga książeczka, „Syrenka”, opowiada o „męczenniczce Dalal Al-Mughrabi z Jaffy, pięknego miasta nad morzem, która dorastała w diasporze i która przeprowadziła wysokiej jakości operację na palestyńskim wybrzeżu i założyła palestyńską republikę przez podniesienie jej flagi”. Trzecia książeczka, „Kochające koniuszki palców”, opowiada o „chłopcu z Zachodniego Okręgu [Fatahu][4], który stracił palce i Fatah działał, by mu pomóc. Okazuje się on być członkiem jednostki, która przeciwstawiała się inwazji Izraela na Liban w 1982 r. Czwarta książeczka, „Śmierć generała Abu Dżihada”, opisuje “główne kamienie milowe w życiu palestyńskiego przywódcy, inżyniera Intifady Kamieni, męczennika Chalila Al-Wazir Abu Dżihada, [oraz] jego słynną operację Dimona[5] i szczegóły tchórzliwego zabicia go przez izraelski Mossad” [6].

[1] AP i Fatah często gloryfikują Dalal Al-Mughrabi. Patrz np. MEMRI: Special Dispatch No. 7259, Fatah Social Media Accounts Glorify Armed Struggle Against Israel, Incite To Violence, January 2, 2018; Special Dispatch No. 7380, Palestinian Authority And Fatah Glorify Terrorist Dalal Al-Mughrabi And The Contribution Of Other Female Martyrs And Prisoners To The Palestinian Cause, March 12, 2018; Inquiry & Analysis No. 1379, Palestinian Authority Schoolbooks For 2017-18: Increased Indoctrination To Jihad And Martyrdom, March 16, 2018.

[2] Alwatanvoice.com, 10  października 2018.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

[3] Operacja Ajlabun 1 stycznia 1965 r. była pierwszym atakiem Fatahu przeciwko Izraelowi: próba wysadzenia w powietrze wodociągu w pobliżu wsi Ajlabun w Galilei. Ruch ten obchodzi 1 stycznia jako Dzień Fatahu, rocznicę swojego założenia. O wydarzeniach w Dniu Fatahu patrz MEMRI Special Dispatch No. 7267, ‘Fatah Day’ At Bir Zeit University: Fatah Youth Activists Wear Dummy Explosive Belts, Threaten Israel With ‘Volcano Of Fire’, May 1, 2018.

[4] Zachodni Okręg jest dowództwem Fatahu, które jest odpowiedzialne za wiele zamachów terrorystycznych i operacji zbrojnych.

[5] Abu Dżihad został zabity przez Izrael 16 kwietnia 1988 r., po tym, jak 7 marca tego roku jednostka Fatahu zaatakowała autobus wiozący pracowników do Centrum Badań Jądrowych w Dimonie. W ataku zginęło troje pasażerów autobusu.

[6] Alwatanvoice.com, 10 października 2018

Źródło: https://www2.memri.org

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook