Gloryfikacja terrorystki na Marszu Kobiet

Jedno z ugrupowań biorących udział w niedawnym Marszu Kobiet w Chicago niosło transparent pokazujący członkinię Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (PFLP), uznanego przez USA za organizację terrorystyczną.

Baner niesiony przez członków marksistowskiej Party for Socialism and Liberation ukazywał zdjęcie Leili Khaled opatrzone podpisem: „Miejscem kobiety jest walka! Walcz z imperializmem!”.

Khaled to pierwsza kobieta w historii, która brała udział w porwaniu samolotu. W 1969 r. uczestniczyła w porwaniu samolotu lecącego z Rzymu do Tel Awiwu (lot nr 840 linii TWA), a rok później porwała samolot na trasie Amsterdam – Nowy Jork (lot nr 219 linii EL Al). W pierwszym przypadku uniknęła więzienia, w drugim została uwolniona w ramach wymiany zakładników.

Mural w Betlejem, upamiętniający czyny Leili Khaled (Wikipedia)

Współorganizatorka marszu, aktorka Harlene Ellin, powiedziała, że choć czuła się urażona transparentem jako Żydówka, to należy uszanować wolność wypowiedzi.

Przewodniczący organizacji NGO Monitor, Gerald Steinberg, powiedział: „Leila Khaled jest terrorystką. Próba przedstawienia jej jako bohaterki lub bojowniczki o prawa kobiet jest absurdalna. Wciąż należy do PFLP, którego działalność jest zakazana w USA, Kanadzie oraz w Europie ze względu na związki z terroryzmem. PFLP niedawno zamordowało w nikczemny sposób siedemnastoletnią Rinę Shnerb”. Dziewczynka zginęła w sierpniu 2019 r. w wybuchu na Zachodnim Brzegu. W tym samym zamachu ranny został jej brat i ojciec.

Warto przypomnieć, że w 2017 r. Parlament Europejski zaprosił Leilę Khaled do wygłoszenia przemowy, w której m.in. porównała działania Izraela do Holokaustu.

Bohun, na podst. https://www.algemeiner.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign