Gdzie w Europie zakazana jest burka?

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Boris Johnson, były minister spraw zagranicznych w rządzie brytyjskim  wywołał kontrowersje, stwierdzając, że muzułmanki noszące burki „wyglądają jak skrzynki pocztowe”.

Polemika w tej kwestii stanowi sedno debaty nad tym, czy zasłony całej twarzy ograniczają wolność osobistą kobiet i czy ich zakaz uderza w wolności religijne.

W Wielkiej Brytanii Burka nie rozważa się wprowadzenia zakazu burki. Jednak kilka krajów europejskich wyjęło spod prawa pełną zasłonę w miejscach publicznych – Francja, Belgia, Austria, Łotwa, Bułgaria, a ostatnio także Dania. Deputowani w Norwegii głosowali za zakazem noszenia burki, ale nie wiadomo, czy oficjalnie stanie się on prawem, czy też nie.

W innych krajach obowiązują częściowe zakazy. W Holandii burki i nikaby są zakazane w szkołach, szpitalach i transporcie publicznym, ale nie na ulicy. W Niemczech, w południowej Bawarii, zakazano pełnej zasłony, a w całym kraju jest zabroniona podczas jazdy samochodem. Włochy i Hiszpania wydały lokalne zakazy, ale nie ogólnokrajowe, podczas gdy w Rosji hidżab jest zabroniony w regionie Stawropolskim.

Tymczasem Szwajcaria ma zamiar przystąpić do referendum po tym, jak rząd odrzucił oddolną kampanię za wprowadzeniem zakazu. Obowiązuje on jednak w kantonie Ticino.

JP, na podst. http://www.euronews.com/2018/08/08/where-in-europe-is-the-islamic-full-face-veil-banned-

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook