Pod obserwacją:

Gaza: dżihadyści zwalczają dżihadystów

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

image001Flagi ISIS na pogrzebie terrorysty w Gazie

Siedem samochodów działaczy Hamasu i Islamskiego Dżihadu w Strefie Gazy wysadzono wczoraj w powietrze. Jako sprawców wskazuje się dżihadystów z ISIS.

Samochody wybuchły w dzielnicy Sheikh Radwan, uważanej za twierdzę Hamasu, jak donoszą media palestyńskie. Abu Hamar, dowódca sił bezpieczeństwa Hamasu w Gazie, obwinił ISIS o eksplozję i wezwał do reakcji ze strony swego ugrupowania.

Na zdjęciu zrobionym w pobliżu miejsca jednego z wybuchów widać logo Państwa Islamskiego, co może wskazywać na fakt, że bojówkarze ISIS wzięli odpowiedzialność za atak.

W maju Hamas oznajmił, że sympatycy Państwa Islamskiego w Gazie pokazują się w mediach społecznościowych, ale grupa ta nie ma realnego oparcia na terytorium palestyńskim. Sami Abu Zuhri, rzecznik Hamasu, powiedział: „Nie ma czegoś takiego, jak Państwo Islamskie w Strefie Gazy”, dodając, że grupa ma tam tylko „nielicznych zwolenników”. „Nie walczymy z ludźmi ze względu na ich przekonania, ale równocześnie nie pozwalamy na naruszenie bezpieczeństwa przez ugrupowania czy osoby”, powiedział Abu Zuhri.

Agaxs na podst.: http://www.jpost.com/

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook