Gaza: dżihadyści zwalczają dżihadystów

image001
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

image001Flagi ISIS na pogrzebie terrorysty w Gazie

Siedem samochodów działaczy Hamasu i Islamskiego Dżihadu w Strefie Gazy wysadzono wczoraj w powietrze. Jako sprawców wskazuje się dżihadystów z ISIS.

Samochody wybuchły w dzielnicy Sheikh Radwan, uważanej za twierdzę Hamasu, jak donoszą media palestyńskie. Abu Hamar, dowódca sił bezpieczeństwa Hamasu w Gazie, obwinił ISIS o eksplozję i wezwał do reakcji ze strony swego ugrupowania.

Na zdjęciu zrobionym w pobliżu miejsca jednego z wybuchów widać logo Państwa Islamskiego, co może wskazywać na fakt, że bojówkarze ISIS wzięli odpowiedzialność za atak.

W maju Hamas oznajmił, że sympatycy Państwa Islamskiego w Gazie pokazują się w mediach społecznościowych, ale grupa ta nie ma realnego oparcia na terytorium palestyńskim. Sami Abu Zuhri, rzecznik Hamasu, powiedział: „Nie ma czegoś takiego, jak Państwo Islamskie w Strefie Gazy”, dodając, że grupa ma tam tylko „nielicznych zwolenników”. „Nie walczymy z ludźmi ze względu na ich przekonania, ale równocześnie nie pozwalamy na naruszenie bezpieczeństwa przez ugrupowania czy osoby”, powiedział Abu Zuhri.

Agaxs na podst.: http://www.jpost.com/

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze