Francuskie targowisko strachu

Hala targowa w Nimes
Hala targowa w Nimes
| 15 komentarzy|
image_pdfimage_print

Bandy muzułmańskich ekstremistów zaatakowały handlarzy z targowiska w Nimes zakazując im ponownego wystawiania towarów niezgodnych z naukami Koranu.

Dżihadyści pod groźbą śmierci zakazali sprzedaży wina, wieprzowiny oraz „frywolnych ubiorów”.

Coraz częstszymi przypadkami agresji ze strony przedstawicieli społeczności muzułmańskiej, na temat których władze milczą, zainteresowało się Radio France Bleue. Z sondy przeprowadzonej na ulicach Nimes wynika, że na przestrzeni ostatnich miesięcy niektórzy handlarze byli zmuszeni do wycofania się z biznesu, zaś w czerwcu galerie handlowe targowiska zostały doszczętnie spalone. Mieszkańcy dzielnicy stworzyli ugrupowanie w celu złożenia wspólnej skargi na ręce władz, które nie reagują na plagę aktów wandalizmu i zastraszeń.

Jedna z muzułmanek zamieszkujących dzielnicę wyraziła swój niepokój: „Jestem poruszona faktem, że to zjawisko nieustannie przybiera na sile we wspólnocie muzułmańskiej. Uczucia islamskiego integryzmu pogłębiają się i muzułmanie zamykają się w swoim własnym świecie”. Inny muzułmanin imieniem Morad dodaje, że chodzi o coraz liczniejszą grupę muzułmanów, których cechuje najbardziej ekstremistyczne podejście do lektury Koranu i wdrażania jego nauk w życie.

Hala targowa w Nimes

Jacqueline, oburzona własną bezsilnością i obojętnością władz publicznych, dodaje: „Oczywiście, że jest to nadal mniejszość, ale ta mniejszość nie pozwala ludziom normalnie żyć. Gdybyśmy to my zakłócili ich zwyczaje, finał byłby krwawy. To nic innego jak rasizm wymierzony w białych!”. Z wypowiedzi innej mieszkanki dzielnicy o imieniu Monique wynika, że coraz więcej kobiet na ulicach, w tym nawet małe dziewczynki w wieku około pięciu lat, chodzi zawoalowanych.

Mimo że dziennikarz Radia France Bleue nie zgodził się z określeniem wyżej opisanych sytuacji jako aktów rasizmu, mieszkańcy Nimes są zgodni co do tego, że idea międzykulturowej integracji okazała się niewypałem, a to, co miało być dla Francji szansą, obróciło się w przekleństwo za sprawą nieustannie postępującemu salafickiemu ekstremizmowi.

Tłumaczenie: Breslau Sisters

Źródło: http://www.dreuz.info/2012/09/scoop-a-nimes-des-commercants-agresses-parce-quils-vendent-de-la-charcuterie-du-vin-et-des-vetements-legers/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook