Francuski sąd: islamofobia to przestępstwo

Manifestacja przeciwko islamizacji Francji
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Według wymiaru sprawiedliwości w Belfort (Francja) islamofobia jest przestępstwem.

Emerytowana nauczycielka Christine Tasin, przewodnicząca stowarzyszenia Résistance Républicaine oraz współpracownica prawicowego portalu Riposte Laïque, została skazana 15 sierpnia br. na grzywnę 3000€ oraz karę 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Została ukarana w ten sposób za uwagi, które wypowiedziała 15.10.2013 podczas dyskusji ze społecznością muzułmańską. Opisała wtedy islam jako „saloperie” co można przetłumaczyć jako „świństwo”, „paskudztwo” lub „obrzydliwość”. Słowa te padły przed mobilną rzeźnią używaną podczas islamskiego Święta Ofiarowania. Cała dyskusja została sfilmowana i zamieszczona na YouTube.

„Jestem islamofobem. Tak, jestem islamofobem i co z tego? Jestem z tego dumna. Islam jest obrzydliwy (…) jest zagrożeniem dla Francji”, powiedziała Christine Tasin do muzułmanów oraz przedstawicieli Coordination contre le Racisme et l’Islamophobie (komitet przeciwko rasizmowi i islamofobii), którzy w odpowiedzi złożyli skargę oraz stwierdzili, że jej przemowa była zainspirowana „nienawiścią religijną”.

Manifestacja przeciwko islamizacji Francji (2013); foto: http://ripostelaique.com/
Manifestacja przeciwko islamizacji Francji (2013); foto: http://ripostelaique.com/

Na przesłuchaniu, które miało miejsce 2 lipca br., Christine pojawiła się ubrana w kolory narodowe Francji oraz przyjęła do wiadomości stawiane jej zarzuty. Prokuratura w Belfort oceniła jej słowa jako „inspirujące do odrzucenia muzułmanów, jako zagrożenia dla Francji” i zażądała kary grzywny oraz kary pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Pomimo wyroku skazującego Tasin opublikowała wideo, w którym krytykuje wyrok oraz określa sąd w Belfort mianem „islamskiego trybunału”, który oskarża o „wprowadzanie prawa szariatu we Francji”. Zapowiada także złożenie apelacji.

Severus Snape na podstawie http://diversitymachtfrei.blogspot.dk/2014/08/french-court-declares-islamophobia.html

Wideo (jęz. francuski) : https://www.youtube.com/watch?v=SJlBYwT5ziM

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze