Francuski dziennikarz zwolniony za „islamofobię”

Francuski dzienniarz zwolniony za islamofobię
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dziennikarz Eric Zemmour został zwolniony z pracy w cotygodniowym talk show. To rezultat jego komentarzy na temat muzułmanów we Francji.

Zemmour, zdeklarowany przeciwnik imigracji, pomimo swojego imigracyjnego pochodzenia (z Algierii), powiedział włoskiemu dziennikowi „Corriere della Sera”, że w związku z rozprzestrzenianiem się muzułmańskich dzielnic na obrzeżach miast, „Francuzi zostali zmuszeni do wyprowadzki”.

Lewicowa organizacja SOS Racisme obwieściła, że związek dziennikarzy francuskich (SNJ) pochwalił posunięcie jako „mocną decyzję”. Po drugiej stronie barykady, Marine Le Pen, szefowa Frontu Narodowego, zostawiła wpis na Twitterze: „zwolnienie Zemmoura jest ohydne”.

Komentarze Zemmoura pojawiły się w czasie, gdy we Francji miała miejsce seria brutalnych incydentów islamskich, włączając w to atak muzułmanina, który najechał samochodem na pieszych w Dijon, a także innego, który zaatakował policjantów nożem w mieście Joue-les-Tours.

Francuski dzienniarz zwolniony za islamofobięnie ukrywał swego sprzeciwu wobec liberałów, których postrzega jako politycznie nadpoprawnych. W 2011 roku został skazany za „podżeganie do nienawiści rasowej” za komentarze wypowiedziane we francuskiej telewizji publicznej, kiedy stwierdził, że przemytnicy ludzi są to w większości czarni lub Arabowie, oraz że pracodawcy mają prawo odmówić zatrudniania ludzi o tym pochodzeniu.

W swojej najnowszej książce „Le suicide français” (Francuskie samobójstwo), Zemmour, długoletni współpracownik „Le Figaro” twierdzi, że europejski federalizm niszczy państwo francuskie. Książka stała się ostatnio bestsellerem.

BL na podst. http://www.dw.de/prominent-french-journalist-and-tv-personality-fired-for-islamophobia/a-18145516

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze