Francuski burmistrz skazany za antymuzułmańskie wypowiedzi

image001
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Burmistrz Béziers, Robert Ménard, został ukarany grzywną 2000 euro za “podżeganie do nienawiści i dyskryminacji” w wypowiedziach na Twitterze na temat muzułmańskiej młodzieży.

Sąd w Paryżu nałożył karę grzywny w wysokości 2000 euro na burmistrza miasteczka na południu Francji oraz przyznał odszkodowania z odsetkami sześciu antyrasistowskim grupom, które wysunęły oskarżenia. Ostateczna wysokość grzywny przekroczyła 1800 euro zaproponowane przez prokuratora, który oświadczył, że burmistrz „wysuwał oskarżenia pod adresem dzieci, określając je jako ciężar dla społeczeństwa. Jego ocena sprowadza się jedynie do religii, bez względu na to czy dzieci są narodowości francuskiej oraz bez względu na to, czy są praktykującymi muzułmanami”.

Obrońca Ménarda apelował do sądu, żeby nie zasądzał “kary śmierci na wolność myśli”.

We wrześniu 2016 Ménard odniósł się na Twitterze do mema opublikowanego przez skrajną prawicę, mówiącego, że naród francuski jest wypierany przez muzułmańskich imigrantów. „Uderzający dowód na mającą miejsce #GrandRemplacement*. Wystarczy spojrzeć na stare zdjęcia klasowe” twittował burmistrz. W jednym z wywiadów telewizyjnych stwierdził natomiast, że 91 procent uczniów w jednej z klas w jego miasteczku to muzułmanie, co “oczywiście jest problemem”.

W 2005 roku Ménard wywołał poruszenie opinii publicznej twierdząc, że 64 procent uczniów w Béziers to muzułmanie, mimo że rząd francuski nie prowadzi statystyk pod względem religii czy pochodzenia etnicznego.

image002
Fragment plakatu rozwieszanego w Béziers

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Podczas rozprawy sądowej burmistrz, który w ubiegłym roku znalazł się na pierwszych stronach gazet na tle plakatu, który rozpowszechniał, z imigrantami i hasłem „Nadchodzą – migranci w centrum naszego miasteczka!”, stwierdził, że „opisywał rzeczywistość” po to, żeby „znaleźć odpowiedź na trudne pytania”.

TiCa, na podst. http://en.rfi.fr/
—————-
* Grand Remplacement (wielka zamiana) – termin stworzony przez pisarza Renauda Camusa na określenie „kolonizacji Francji przez muzułmanów z Bliskiego Wschodu i Afryki”, co grozi trwałą niemotą kraju i jego kultury.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook