Francuscy muzułmanie nie chcą aranżowanych małżeństw

Aranżowane małżeństwa
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmanie we Francji mają dosyć małżeństw, które są na nich wymuszane lub planowane przez ich rodziny. Chcą samodzielnie odnajdować pokrewną duszę, porzucają poligamię i w większości są przeciwko związkom przedmałżeńskim.

Takie są wnioski z badań przeprowadzonych przez francuski instytut badania opinii publicznej Ifop dla portalu randkowego Inchallah.com, głównego narzędzia używanego przez muzułmanów we Francji do wyszukiwania męża lub żony.

53% badanych odrzuca pomysł poślubienia innowiercy. Głównie kobiety (74% w porównaniu do 32% mężczyzn) ponieważ islam pozwala muzułmanom brać za żony kobiety praktykujące inne religie, ale oficjalnie zakazuje podobnej praktyki samym kobietom. Nierówność ta, podkreśla „La Parisien”, doprowadziła do „deficytu potencjalnych małżonków”, ponieważ wielu mężczyzn żeni się z kobietami odmiennej wiary.

Aranżowane małżeństwa
Aranżowane małżeństwa

Muzułmanie we Francji są generalnie otwarci na związki międzykulturowe (69%) czy małżeństwa z osobami z odmiennym pochodzeniem (80%). Kiedy nie są na nich wymuszane planowane małżeństwa, wciąż są przeświadczeni, że prędzej czy później zawrą związek (53% w porównaniu do 23% Francuzów) i zamierzają to zrobić w bliskiej przyszłości (w wieku 26 lat; Francuzi – 31 lat) W poszukiwaniu swojej bratniej duszy coraz częściej używają Internetu (39%) – częściej niż tradycyjnych miejsc spotkań, takich jak bary i kluby nocne (20%).

Ta zauważalna wolność nie przekłada się jednak na wolność seksualną: 73% procent badanych osób jest przeciwna związkom przedmałżeńskim, a 16% kobiet, które u siebie w domu są często pytane o poświadczenie dziewictwa, jest przeciwnych seksualnym relacjom poza małżeństwem (podobną opinię ma 39% mężczyzn).(pj)

Tłum. ZP

ansamed.info

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze