Francja: Sąd konstytucyjny odrzuca ustawę o islamskich finansach

islamscy bankierzy
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Sąd Najwyższy odrzucił ustawę wprowadzającą islamskie finanse do francuskiej bankowości. Miliardowych wpływów od muzułmańskich inwestorów nie będzie. Francja pozostaje wierna swojemu laickiemu charakterowi.

islamscy bankierzyZgromadzenie Narodowe w ubiegłym miesiącu, pomimo sprzeciwu socjalistów, przyjęło ustawę zezwalającą na podporządkowane finansów prawu szariatu. Opozycja argumentowała, że wymóg zgodności działań finansowych z prawem jakiejkolwiek religii narusza zasadę świeckości Republiki Francuskiej. W ustawie zostały zawarte warunki, które szariackie finanse muszą spełniać: brak odsetek, zakaz inwestowania w alkohol, hazard, czy papierosy.

Rada Konstytucyjna orzekła, że te zapisy nie powinny pojawić się w ustawie o finansowaniu małego i średniego biznesu. Francuski minister finansów Chritine Lagarde dążyła do jak najszybszego wprowadzenia ustawy, by zmienić Paryż w europejską stolicę islamskich finansów, licząc na miliardowe wpływy. Francja, która posiada największą muzułmańską mniejszość miała nadzieję wyprzedzić w tej dziedzinie Londyn. Według rządowych szacunków kapitał w wysokości 120 miliardów euro mógł wpłynąć do Francji po dostosowaniu się do islamskich podatków i prawa bankowego.

JW na podst. Expatica.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze