Francja pozbawi obywatelstwa przestępców imigrantów

| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Nie tylko Holandia przymierza się do przepisów prawnych wymierzonych przeciwko imigrantom. We wtorek francuscy parlamentarzyści zaakceptowali ustawę pozbawiającą francuskiego obywatelstwa urodzonych za granicą przestępców, a również wydalanie unijnych obywateli za pewne rodzaje przestępstw.

Członkowie niższej izby parlamentu, Zgromadzenia Narodowego, przegłosowali ustawę 294 głosami wobec 239 po pierwszym czytaniu. Prawo pozbawi francuskiego obywatelstwa tych, którzy je wcześniej uzyskali i zostali skazani za przestępstwa wobec policji i innych przedstawicieli administracji państwowej. Taka kara stosowana jest na razie jedynie wobec terrorystów.

Zamieszki wywołane przez imigrantów we Francji
Zamieszki wywołane przez imigrantów we Francji

Ustawa ta pozwoli również policji deportować obcokrajowców za powtarzające się akty kradzieży, agresywnego żebractwa czy nielegalnego zajmowania terenu.

Polityczni oponenci Sarkozy’ego krytykują go za działania wymierzone wobec przestępczości, sugerując że jest to akcja mająca na celu zdobycie większego poparcia poprzez stygmatyzowanie Romów i innych obcokrajowców.

Tymczasem minister ds. imigracji Eric Besson chwali ustawę i twierdzi, że to „pierwszy poważny krok w stronę europejskiej polityki imigracyjnej”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

JW. na podst expatica.com

expatica.com

(mk)

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook